Stop Nazi Propaganda!

W związku z planami pokazania przez BBC w Wielkiej Brytanii niemieckiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, szkalującego Polaków i zakłamującego wizerunek Polaków w czasie II wojny światowej, w Londynie i Nowym Jorku demonstrowała Polonia i Polacy.

– Oni wciąż nazywają niemieckie obozy koncentracyjne „polskimi” lub „nazistowskimi w Polsce”, insynuując, że utworzyli je Polacy – powiedział Stefan Komar, jeden z organizatorów manifestacji w Nowym Jorku. – Bezpośrednią przyczyną dzisiejszej demonstracji są plany pokazania w Wielkiej Brytanii serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, gdzie Polacy przedstawiani są jako mordercy i złoczyńcy. Musimy wobec tego się mocno sprzeciwiać – dodał.

Jak podaje onet.pl, uczestnicy protestu żądali od BBC przedstawiania prawdy i położenia kresu stronniczości. Wręczali przechodniom, w tym także zaskoczonym brytyjskim turystom, ulotki wyjaśniające powody zorganizowania manifestacji. Z kolei podczas demonstracji w Londynie rozwieszono m.in. transparent z napisem „Stop Nazi Propaganda”.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Comments are closed.