Chińczycy zawiesili podatek dochodowy od drobnych przedsiębiorców!

Oto fragment tekstu z bloga Adama Machaja, Polaka mieszkającego w Chinach:

„Wczoraj byłem w Zhuzhou. Do tego bardzo przeciętnego chińskiego miasta w prowincji Hunan dotarłem o godzinie 6 rano. Poważnie bałem się, że miasto będzie jeszcze spało ale moim oczom ukazało się to co widzicie na zdjęciu powyżej. Ciągnąca się setkami metrów (jakoś kilometr) dostawa towaru do sklepów rozmieszczonych w galeriach handlowych w centrum miasta. Dowiedziałem się, że to codzienność. Myślałem, że po tylu latach w Chinach nic już nie jest mnie w stanie zaskoczyć ale to był szok. Towaru dziennie obracają tam tyle, co w polskich butikach przez miesiąc (przy dobrych wiatrach). Cała główna ulica zablokowana, wejścia tylne zablokowane, wszędzie są tragarze, uliczne bary i właściciele sklepów, ekspedientki schodzą się właśnie do pracy. Zamieszczam kilka zdjęć tego co tam zobaczyłem ale za kilka dni fotki znikną i zostanie tylko jedna, tytułowa (nie mam miejsca na serwerze) tak więc oglądajcie i polecajcie znajomym póki jeszcze jest. Właściciele butików w Polsce publikujcie ten wpis na fejsbukah i tłiterach – w ramach protestu.

Dopowiem Wam jeszcze, że od 1. sierpnia „komunistyczny” rząd w Pekinie zawiesił pobór podatków od firm, których obrót jest mniejszy niż 3200 dolarów amerykańskich miesięcznie!!!

Z mojej obserwacji i doświadczenia własnego powiem Wam, że w Chinach ciężko o powierzchnie sklepową do wynajęcia. Wszędzie coś się dzieje, nic nie stoi puste, nikt nie pracuje za darmo! Sklepy często są otwierane na parterach, w prywatnych mieszkaniach, do których wchodzi się przez okno po prowizorycznych schodkach ze skrzynek i cegieł!!! Za to w Chinach nie ma demokracji i ponoć prawa człowieka są łamane – hehe.

Zarobieni Chińczycy już o świcie liczą zyski.”

Ciekawe, że ta informacja nie przedostała się jakoś do polskich i europejskich mediów. A nasze małe przedsiębiorstwa ledwo zipią.

19 KOMENTARZE

 1. Sam byłem niedawno w Chinach i mogę potwierdzić, że tak to właśnie tam wygląda. Daj nam, Boże, takiego „komunizmu”. I naturalnie, że ten wpis nie trafił do polskojęzycznych mediów, gdy te są zajęte serwowaniem hołocie sensacji w stylu czy Doda nosi majtki, czy też nie. A w ogóle to przecież wiadomo, że wszelkie dobro pochodzi z Brukseli, a co na wschód od Bugu, to wredne, więc po co zajmować się jakimiś zamorskimi Chinami?

 2. Na placu Tian’anmen też Chińczyki epicko pałowali. Niech żyje korwin krul i kapitalizm! Hura!

 3. Chiny to piękny kraj dla mikkistów. Mogą tam wyjechać i nie będą musieli płacić podatków.
  Wiadomo taki mikkista nie zrobi więcej obrotu jak 3200 dolarów. Bo jak?
  Za to będzie mógł sobie wchodzić i schodzić »przez okno po prowizorycznych schodkach ze skrzynek i cegieł!«. Piękny kraj, piękne obyczaje, cudna cywilizacja.
  Mam nadzieję, że już niedługo libertariański rząd Chin przywróci piękną tradycję, kiedy to każda chińska rodzina posiadała swój własny mały piecyk do wytopu żelaza.

  • Ideologiczna głupota wytapiania żelaza w dymarkach , bo o tym Pan na końcu swego wpisu napisał napewno nie zostanie przywrócona w Chinach , o to można być spokojnym. Przywołany przez Pana jednak fakt z okresu budowy najlepszego z ustrojów pokazuje że od czasu zmian liberalnych w Chinch w zakrersie funkcjonowania gospodarki , ten kraj , biedniejszy na starcie od Polski i pozostający na bardzo niskim poziomie technologicznym , przez 30 lat nowej polityki gospodarczej nie tylko nas i całą Europe dogonił ale i prześcignął w rozwoju gospodarczym. To tam produkuje sie buty, koszule , komputery , zmywarki , suszarki , żarówki i wiele innych dóbr których na co dzień używamy. To tam buduje sie autostrady, drapacze chmur, lotniska , tamy , szybkie koleje , lata w kosmos i co najwazniejsze ma się oszczedności budżetowe oraz znaczną część USA i Europy w kieszeni w postaci obligacji tych zbnkrutowanych krajów . To pokazuje jakim zadupiem cywilizacyjnym jest Europa a jaką potęgą stają się Chiny , w tym dzięki sklepikom do których wchodzi się po skrzynkach i cegłach przez okno. U nas PIH, SANEPID i Urząd Skarbowy dawno by taki interes zamknęły a właściciela sklepu i całą jego rodzinę wysłały na zasiłek , wypłacany z kolejnego długu jaki kraj by zaciągnął . Chiny i wiele inych krajów dalekiego wschodu pokazują w realu , jak wolność gospodarcza służy ludziom i tworzy bogactwo narodu . W kontraście z zadłużoną i stojącą w miejscu Europą , odcinającą jeszcze kupony od swojej minionej potęgi ,jest to wspaniały dowód na to , która droga rozwoju jest lepsza i stwarza lepsze warunki dla postępu cywilizacyjnego.

   • W Chinach jest taki liberalizm, że aż cała ziemia jest własnością państwa. Rząd kontroluje sektor bankowy, a w 2012r. państwowe firmy wytwarzały ok. 50% PKB. O wolności słowa etc. nawet nie ma co wspominać.

    • A mimo to w ciągu 30 lat, dzięki częściowemu wprowadzeniu gospodarki rynkowej , stały się potęgą gospodarczą .To co by było gdyby wolność gospodarcza była jeszcze większa ? Czy nie dowodzi to ,że rozwiązania liberalne są najbardziej efektywne i dają trwałą podstawę rozwoju ?

     • Potęgą gospodarczą? Chodzi o to, że mają duże PKB? Nic dziwnego- mówimy o kraju, który ma ponad miliard ludzi . Brazylia niedawno prześcignęła UK pod względem wielkości gospodarki, ale Brazylia ma 200 mln ludzi, a UK 60 mln.

    • Chciwość a w zasadzie chęć bogacenia się jest naturalnym dążeniem większości ludzi. Nic w tym złego . Ja nie patrzę na Chiny jako raj na ziemi bo nim nie jest . Zwracam jedynie uwagę na skutki ograniczonej,ale jednak wolności gospodarczej ,która z zacofanego kraju stworzyła potęgę gospodarczą . A że młodzi Chińczycy czy Wietnamczycy przyjmują amerykański sposób życia to mają do tego prawo chociaż uważam ,że taki stan rzeczy jest czasowy i dość powierzchowny .

     • Oglądałeś te puste blokowiska i tych ludzi wegetujących w slamsach, którzy nie są w stanie zarobić, aby w tych pustostanach zamieszkać?
      To trzeba być naprawdę pierdolniętym, aby taką sytuację aprobować w ramach „potęgi gospodarczej“. Co i kto z tej potęgi ma?

      Do tego środowisko i żywność w ramach tej „kapitalistycznej“ rewolucji zostały całkowicie zdewastowane. Jako tako trzyma się jeszcze kultura w wielkich metropoliach, gdzie za mordę wszystkich trzymają zachodnie banki, ale cała reszta, to jedna wielka chińska ruina.

 4. ‚Na szczęście niedługo przyjdzie JK i dobierze się do skóry bogaczom. ‚

  Jak PiS był u władzy to razem z Platformą obniżyli najbogatszym podatek dochodowy do 32%. O podatku Hollande’a nie ma co marzyć.

 5. zwolnienia podatkowe są złe bo ludzie będą kombinować jak się zmieścić w limicie. Trzeba po prostu znieść dochodowy całkowicie.

 6. A tych bogaczy to sie będzie wieszac czy rozstrzeliwać i czy komitety rewolucyjne sprawiedliwości społecznej będa powstawać w sołectwach czy dopiero na szczeblu gmin ? A czy podatek od oddychania będzie wprowadzony natychmiast czy dopiero tydzien po wyborach lub na urodziny JK ?

  • A w latach 50. w kapitalistycznej Ameryce za prezydentury republikanina Eisenhowera istniały ‚komitety rewolucyjne sprawiedliwości społecznej’? Nie istniały, a najwyższa stawka podatku dochodowego wynosiła wtedy 91%.

 7. Wielonickowy trolu, twoje kretyńskie „komentarze” nawet nie warte są splunięcia. Każdy trochę oczytany wie dobrze, że podatek dochodowy wprowadzono w 1913 r wraz z powstaniem Banku Rezerwy Federalnej w USA i że za wprowadzeniem obu tych „wynalazków” stały największe rodziny żydo-masońskie ówczesnego świata na czele z bankierską dynastią Rotschildów.

 8. Chińczycy zawiesili podatek dochodowy od drobnych przedsiębiorców i to jest odpowiedź,dlaczego Chiny są obecnie potęgą gospodarczą. Nie licząc innych ulg dla przedsiębiorców w Chinach. To robi „komunistyczny” rząd. Gdyby u nas taki manewr rząd wprowadził, to polska gospodarka zaraz by ruszyła z kopyta. Ale u nas politycy głównego nurtu mają pochodzenie i mentalność komunistyczną. Efekt braku lustracji i okrągłego stołu.

 9. Sklepu nie mozna w Chinach otworzyc w prywatnym mieszkaniu. To jakies brednie. Tak samo jak to, ze mozna prowadzic firme bez rejestracji.

Comments are closed.