Powstanie partii Gowina jest dla KNP wielką podporą

W sprawie Wielkiego Bloku Prawicy głos zdążył zabrać p. Rafał A. Ziemkiewicz – tym razem postulując sojusz Wielkiej Trójki: KNP – RN – Polska Razem. Miałby on te zaletę, że wyborcy Prawicy „nie mieliby gdzie uciekać”. Mogliby jednak zostać w domach…

…mogliby też wrócić do PiS, PO lub SP.

Start „partii Gowina” okazał się zresztą totalnym niewypałem. Przewidywałem to zresztą, tłumacząc życzliwie, że należało ogłosić wspólny start, a nie zajmować się uzgadnianiem szczegółów programu… – bo programów i tak żaden normalny wyborca nie czyta. Tymczasem pp. Gowin, Kowal i Wipler zajęli się mozolnym sklejeniem wspólnego programu z trzech programów – co z konieczności rozbudziło ambicyjki i spory czysto prestiżowe.

W efekcie nie tylko nie wiadomo, jaki PR będzie miała program, ale i (co gorsza!) wiadomo, że programu uzgodnić nie zdołała. Co więcej – nie podjęto jeszcze decyzji, czy będzie to jedna partia, czy tylko jakiś (jaki?) sojusz!

Typowe w Polsce. Słowiańska miękkość, brak zdecydowania – i partykularyzmy. O ile przed tygodniem typowałem, że „partia G-PJN-W” nie uzyska w wyborach do PE nawet 1% – to teraz twierdzę, że może nie uzyskać nawet pół procenta.
Po prostu nie jest stworzona do tych wyborów – i tyle. A czy w ogóle zostanie utworzona – to się zobaczy w najbliższych tygodniach.

Życzę jej jak najlepiej. Dla KNP jej powstanie jest wielką podporą. To sygnał dla wyborców: „Kierunek, jaki wytyczyła Nowa Prawica, jest słuszny! Ludzie rozsądni mogą się pod tym podpisać!”. Z czego wielu wyciągnie racjonalny wniosek: „w takim razie po co robić reformy na 1/3 gwizdka? Idźmy w tym kierunku na całość!”.

Chciałbym jednak, by „Polska Razem” była partią poważną, a nie postulowaną ongiś przez śp. Jarosława Haška (nota bene agenta NKWD!) „Partią Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa”. Więcej bojowości, Panowie! Chociaż – jeśli ma tylko odbierać głosy PO i PiS…?

9 KOMENTARZE

 1. Panie JKM naprawdę Pan wierzysz, że ludzie tacy jak Gowin, Wipler, Jakubiak, Kowal odnajdą w sobie ducha bojownika, a co dopiero mówiąc o odwadze. Ci ludzie przez tyle lat byli w Sejmie i niczym się nie wykazali, nie mówię tu o przeprowadzeniu jakiejś reformy, ale tylko o jakimś wystąpieniu na mównicy czy czynem , który przedarłby się do mediów i został w naszej pamięci.
  Ci ludzie to takie stado owiec „KUPOM SIE ZWALIM”, no chyba że pojawi się tam jakiś lider może to być członek PR albo np. Gowin czy Wipler przejdzie na ręczne sterowanie to zdolność bojową nagle uzyska.

  • Jeżeli JKM odkrył że PR odbiera głosy PO i PIS to nic dziwnego, że PR uzyska mniej niż pół procenta. To samo przecież odkryły osoby które wydały polecenie założenia tej partii.
   Widać, że elektorat KNP jest nie do ruszenia lata ciemiężeń i upokorzeń zrobiły swoje. Jedynym sposobem na pozbawienie 5% poparcia dla KNP jest bezpośrednie zaatakowanie partii czyli zdyskredytowanie jej nie tylko wobec wyborców ale i prawa.
   Myślę, że szykowany jest jakiś atak na KNP.

   • Po co atak? Wystarczy odpowiednio skrócić czas zbierania podpisów przed wyborami, a jak to nie pomoże, to odrzucić tyle, ile będzie trzeba…

 2. Ad. 1 Dokładnie tak, matka powinna mieć pełną kontrolę rodzicielską nad córką, łącznie z prawem do wydania 11-letniej (przykładowo) latorośli za mąż.

  Ad. 2 Dokładnie tak, należy podkreślać na każdym kroku, że euro-socjaliści pokroju Tuska, Kaczyńskiego, Hollanda czy Merkel forsują 3-krotnie większy ucisk podatkowy obywateli, niż narodowy socjalista Adolf Hitler

  Ad. 3 Dokładnie tak, należy bezlitośnie obnażać i nagłaśniać oszustwa działaczy i „sportowców” paraolimpijskich, którzy udając niepełnosprawność wyłudzają pieniądze podatników

  http://nczas.com/wiadomosci/europa/sad-po-13-latach-hiszpanska-druzyna-koszykowki-podstepnie-zdobyla-zloty-medal-igrzysk-paraolimpijskich/

  Ad. 4 Dokładnie tak, należy uświadamiać społeczeństwo, że od tego kto głosuje, zależy jakość stanowionego prawa, a to się wprost przekłada na dobrobyt społeczeństwa. Np. mało znane jest to, że w bogatej Szwajcarii kobiety dopiero w latach 70-tych uzyskały prawo głosu. Zresztą KNP chce zabezpieczyć państwo przed tyranią większości nie przez ograniczanie czynnego prawa wyborczego, lecz przez MAKSYMALNE UTRUDNIENIE ZMIAN W PRAWIE (długoletnie vacatio legis, „zabetonowanie” konstytucji).

  • Zamykanie w psychuszkach ludzi głoszących niewygodne poglądy to wasz – sowieciarzy i eurokomuchów – flagowy wynalazek.

   • „First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.”

   • Jest wielka róznica miedzy Unia Europejska a Zwiazek Sowiecki. Jesli chcesz, to cie wysle do mojego dziadka na korepetycje. Prawdopodobnie opowie ci prawde, jak to bylo, ale równie prawdopodobne jest to, ze cie strzeli przez leb za gadanie glupot i jazde na hipopotamie hipokryzji.

 3. Mnie sie podoba ta z Luksemburga – Viviane Reding. Ona ma wielką wizję Europy, i jak trzeba, to się wstawia za sprawiedliwością. Jak Cameron zaczął się pyrgać na imigrantów, to od razu mu przygadała – że to tylko wyżywanie się pod publiczkę na wybory i że on ściemnia w kwestiach EU. To zresztą prawda.

  Gowin to zaściankowy polityk. Marny reformator i sługus Opus Dei. Niech on jedzie do Watykanu. I krzyż na drogę.

  Potrzebujemy więcej polityków – reformatorów, uczciwych i transparentnych jak Reding (z wizją i poczuciem sprawiedliwości), Elżbieta Bieńkowska (autentyczna, bardzo rygorystyczna i pracowita) albo Rejewicz Kozłowska (która podróżuje samolotami 2. klasą zamiast 1., i która jest oddana swojej pracy).

  Dodam jeszcze to, że ta wizja jest zupełnie populistyczna. Wielka Polska w małej Unii? Dziecko! Czy ty Gowin myślisz, że żyjemy w XIX wieku?

  Dzisiejsza geopolityka mówi sama za siebie.
  Jeśli się Europa nie będzie jednoczyć, to wszystkie jej narody będą jak patyczki dla Chin (populacja 1 300 000 000 ludzi). Polska (38 000 000 ludzi) to nawet jest mniej niż przeciętna chińska prowincja. Polska jest jak 3-4 miasta chińskie.

  Zjednoczona Europa ma większy głos (obecna populacja UE to 500 000 000 ludzi), chociaż nawet zjednoczona, będzie bardzo mała w porównaniu z Chinami (blisko jedna trzecia). Nawet gdyby wszystkie narody Europy włączyć do UE (około 800 000 000 ludzi), to nadal byłoby to mniej niż Chiny.

  Mam całkowitą pewność, że Gowin to zdrajca nie tylko nas Polaków, ale też Polskiej racji stanu i racji stanu naszego kontynentu.

Comments are closed.