Wielka Polska w małej Unii

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

W swoim manifeście Polska Razem nie potępia unijnych dotacji, które uważa za słuszną drogę. Politycy tej partii chcą walczyć z regulacjami i absurdami Brukseli, które nadmiernie wpływają na nasze życie. Zapowiadają też walkę o oszczędności w Unii m.in. poprzez redukcje euroetatów i obcięcie niepotrzebnych wydatków.

Co ciekawe, Polska Razem opowiada się za konkurencją podatkową państw członkowskich. Jest także przeciwko wchodzeniu Polski do strefy euro. Jednym z postulatów partii jest obniżenie na poziomie unijnym do 0% VAT-u na ubranka i produkty przeznaczone dla dzieci.

– Chcemy wielkiej Polski w małej Unii Europejskiej. Chcemy Polski wielkiej pracowitością i kreatywnością polskich obywateli. Wybory do Parlamentu Europejskiego to pierwszy etap wielkiej, dwuletniej bitwy o przyszłość kolejnych pokoleń. Poprowadzę Was w tej bitwie, będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego – mówił do działaczy i sympatyków Polski Razem Jarosław Gowin. – Polska Razem chce państwa silnego wobec silnych i zdecydowanie walczącego o polską rację stanu za granicą. A jednocześnie państwa wspierającego polskie firmy, służebnego wobec swoich obywateli, i pomagającego tym, którzy sami sobie w życiu nie radzą – dodał Gowin.

Poseł Przemysław Wipler przypomniał, że Polska Razem Jarosława Gowina nie zgodzi się na ani jeden unijny podatek więcej.
– Regulacje i dodatkowe podatki zabijają wolny rynek – przekonywał Wipler.

Prof. Krystyna Iglicka-Okólska, wiceprezes Polski Razem Jarosława Gowina, zwróciła uwagę na problemy związane z emigracją.
– Pierwsze 10 lat w Unii Europejskiej to bezprecedensowa fala emigracji. To wielki sukces tamtych gospodarek i wielka strata dla Polski – mówiła Iglicka-Okólska.

O „małej Unii” mówił eurodeputowany Marek Migalski.
– Mała Unia to nie Unia pomniejszona o jej członków – wręcz przeciwnie, chcemy rozszerzenia Unii o inne kraje, takie jak Ukraina czy Białoruś. Mała unia to unia, która jest pomocnym narzędziem w rozwijaniem wolnego rynku, a nie instytucją, która blokuje przedsiębiorców. Chcemy ją odchudzić, chcemy, żeby Unia przestała być otłuszczona, a zaczęła być fit! – przekonywał Migalski.

Źródło: polskarazem.pl

Comments are closed.