Kompromitacja rzeczniczki rządu

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu JE Donalda Tuska, w wywiadzie z RMF FM nie potrafiła powiedzieć, co stało się z brakującymi 19 mld zł!

Na mocy ustawowej kradzieży pieniędzy z OFE, fundusze emerytalne straciły ponad 153 mld zł, podczas gdy dług publiczny zmniejszył się „tylko” o 134 mld zł. Rzeczniczka rządu z PO, która powinna być najlepiej poinformowaną osobą w rządzie, skompromitowała się na całej linii, kiedy w rozmowie z RMF FM nie potrafiła tego wyjaśnić, próbując nieudolnie wybrnąć z niekomfortowej sytuacji.

– To są na pewno jakieś kwoty, które wynikają z różnych takich działań i nie chciałabym tutaj nikogo wprowadzać w błąd – kluczyła rzecznik Kidawa-Błońska.

Tymczasem okazuje się, że „zagubione” 19 mld zł trafiły do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

– Mówiąc najprościej: wczoraj rząd zabrał z OFE obligacje o wartości 153 miliardy złotych. Ich wartość nominalna, czyli ta która jest zapisana na papierze, wynosi 146 miliardów złotych. Z tej kwoty ponad 130 miliardów rząd zabrał w Skarbowych Papierach Wartościowych i tę kwotę odjął od długu publicznego. Resztę, tę brakującą ponoć kwotę (dokładnie 15,6 mld zł) rząd zabrał z OFE w formie obligacji Krajowego Funduszu Drogowego. Ich od długu publicznego odjąć się już nie dało, bo kilka lat temu minister [finansów Jan-Vincent] Rostowski wyjął je poza definicję długu publicznego, żeby ukryć to, jak szybko zadłuża państwo – wyjaśnia RMF FM.

Źródło: www.rmf24.pl

Comments are closed.