MEN szasta pieniędzmi podatników

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało na konferencji prasowej, że do konsultacji społecznych trafił projekt ustawy, która ma wprowadzić „bezpłatne” podręczniki i zeszyty ćwiczeń, a także inne materiały edukacyjne.

Od września 2014 roku uczeń I klasy szkoły podstawowej otrzyma „bezpłatny” podręcznik do edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, a jego szkoła dostanie od podatników dotację celową na zakup dla niego materiałów ćwiczeniowych oraz podręcznika do nauki języka obcego. W kolejnych latach z dotacji finansowane będą podręczniki i ćwiczenia dla uczniów starszych klas. Do 2017 roku wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą objęci programem „darmowych” podręczników i pomocy w zakupie materiałów edukacyjnych.

Ponadto projekt ustawy wprowadza zakaz oferowania przez wydawców nauczycielom i szkołom dodatkowych korzyści za dokonanie wyboru określonych podręczników, na czym niedofinansowane szkoły do tej pory wiele zyskiwały. Takie działania stanowić będą czyny nieuczciwej konkurencji.

Nie podano, ile cały program będzie kosztował polskiego podatnika.

Źródło: www.men.gov.pl

Comments are closed.