Ks. Isakowicz-Zaleski: Ukraina banderowska nie jest lepsza niż sowiecka

– To niepokojące, że do nowego rządu na Ukrainie wprowadzono banderowców. Ukraina obala pomniki Lenina i na to miejsce stawia pomniki Bandery. Janukowycz był łobuzem i banderowcy to też łobuzy, a premier Jaceniuk się od nich nie odciął. To niebezpieczne – mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Kontrwywiadzie RMF FM. – Bandera był terrorystą. Jego ludzie mają poglądy z założenia antypolskie. W Polsce to temat tabu, ale wiadomo, że system Bandery to najbardziej antysemicki system. Jakiekolwiek związki z nim są dla nowego rządu Ukrainy dyskwalifikujące. Ukraina banderowska nie jest wcale lepsza niż sowiecka – dodaje.

Tymczasem jak podaje portal kresy.pl, Marian Nyszczuk, lwowski alpinista, podczas wyprawy w góry Kaukazu nazwał dwa zdobyte przez siebie szczyty imionami Stefana Bandery i Romana Szuchewycza.

Źródło: fakty.interia.pl, kresy.pl

12 KOMENTARZE

 1. »W Polsce to temat tabu, ale wiadomo, że system Bandery to najbardziej antysemicki system«

  Herr Zuckermann, czy antysemityzm Bandery naprawdę jest najistotniejszą sprawą w obecnym ukraińskim konflikcie? Czy to tylko dla Pana i Isakowicza tak istotna sprawa?
  :DDD

  • Sprawa olewania środowisk żydowskich antysemityzmu banderowców jest bardzo interesująca.
   Źdźbło w oku Polaka widzą,belka w oku banderowcy nie przeszkadza.
   I TO czyni tę kwestie istotną.
   Narzędziu USA wszystko na razie wybaczone.

   • Bardzo dobre zauważenie.Sojusz żydów z banderowcami.Ktoś musiał robić majdan -żydzi muszą rządzić(Jaceniuk,Turczynow) Banderowcy wymknęli się z pod kontroli i wybrali się do tej samozwańczej władzy.Interesujące co dalej Czy żydom uda się zkryminalizować banderowców i pozbyć się ich lub uciszyć.A może banderowcy będą się kierować racją nacji…?Bo to że,przestali być potrzebni to jasne.Odpowiedzi spodziewam się jak Putin będzie bliżej Odessy.

    • Putin nie musi być bliżej Odessy.Tam JUŻ się za łby biorą.
     Odessa to nie Kijów ani Donieck.Tam ustawka może być krwawa.

 2. to prawda, że KNP wystawi w wyborach do ojroparlamentu prostytutkę? jakąś kutasiewicz czy jak jej tam?

 3. Zgadzam się z Isakowiczem-Zaleskim. Z postbanderowskiej Ukrainy i awantury z tym związanej nie wyyniknie nic dobrego dla Polski.

 4. Banderowska junta szykuje się do operacji antyterrorystycznej.Zniszczyć najpierw musi żywe tarcze.
  Ile kobiet z tych „tarcz” musi zginąć,ilu górników z tych „terrorystów” polegnie w tym marszu banderowców do Europy?
  Jak już dojdą,to zajmą się tradycyjnym wrogiem:Lachami!

 5. Nie ma dobrego rozwiązania teraz na Ukrainie. Ruskie są niebezpieczne, i żydzi są niebezpieczni, i banderowcy również. Ale i Niemcy i francuzi. Więc kogo wybierać za sojusznika ? Oto, jest pytanie, gdyż kartaginczycy stoją już w drzwiach.

 6. Nie można pozwolić putinowi zajmować cudzych terytoriów, czyli wschodniej Ukrainy, bo tylko jeszcze bardziej się rozuchwali. Szkoda tylko, że u nas jest tyle ruskiej agentury. Natomiast wobec Ukraińców należy stosować trzeźwą politykę i chłodną kalkulację, bo oni raczej nigdy nie byli do nas przyjaźnie nastawieni.

  • Putin nie ma ochoty na zajmowanie cudzych terytoriów,bo swoich mu starczy.Przecież ma ich najwięcej na świecie.

Comments are closed.