Wesołe wydawanie pieniędzy podatników

REKLAMA

Jak informuje bezkompromisowo.pl, w listopadzie 2013 roku Komitet Konkursowy Kraków 2022 zapłacił Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu opłatę aplikacyjną, która wyniosła prawie 500 tys. zł, a na 30-sekundowy spot „Marzenia się spełniają” wydał prawie 1,4 mln zł.

Choć Komitet zamówił „opracowanie strategii relacji sponsorskich” (20 tys. zł.), to podpisał również 3 inne umowy na „opracowanie pełnej analityki dla brandów komercyjnych dla relacji sponsorskich” (35 tys. zł). Oprócz zlecenia „stworzenia strategii marketingowej projektu” (15 tys. zł.) podpisano również umowy na „opracowanie zasad, metod, filarów planowania strategicznego dla strategii marketingowej projektu” (40 tys. zł) oraz „opracowanie pełnej analityki dla strategii marketingowej projektu” (40 tys. zł). Choć w przetargu wybrano szwajcarską firmę Event Knowledge Services, odpowiedzialną za całość aplikowania, która zarobi 18 mln zł, to podpisano też umowę na analizę dokumentacji związanej z aplikowaniem (40 tys. zł) – wylicza bezkompromisowo.pl.

REKLAMA

Ponadto na ubrania w Vistuli wydano 35 tys. zł (mimo że przepisy MKOL nie nakazują noszenia jednolitych strojów), a za namiot sferyczny zapłacono prawie 55 tys. zł.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Choć w komitecie na etacie pracuje tłumacz języka angielskiego oraz specjalista ds. tłumaczeń językowych, to na zewnątrz zlecono tłumaczenia za prawie 25 tys. zł. Pomimo posiadania etatowego pracownika działu prasowego, podpisano umowę zlecenie na obsługę biura prasowego.

Komitet Konkursowy Zimowej Olimpiady w Krakowie to stowarzyszenie, które utrzymuje się z pieniędzy polskiego podatnika. Jest dotowane przez miasto Kraków, samorząd województwa małopolskiego oraz Ministerstwo Sportu.

Źródło: bezkompromisowo.pl

REKLAMA