Sadowski o konieczności obniżenia kosztów pracy

REKLAMA

– Premier, mówiąc, że nie można obniżyć w Polsce opodatkowania, zderza się z doświadczeniem własnego rządu, który wielokrotnie obniżał w różnych obszarach opodatkowanie, uzyskując z tego tytułu znacznie większe pieniądze niż przed utrzymywaniem wysokich stawek – mówił na biznes.onet.pl Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

Jego zdaniem to nieprawda, że podatków nie da się obniżyć.

REKLAMA

– Jest i czas, i miejsce, i można to zrobić od ręki, aby zlikwidować część skomplikowanego opodatkowania, obniżyć też opodatkowanie, bo rząd dostanie więcej niż do tej pory otrzymuje – stwierdził Sadowski. – W Polsce potrzebna jest obniżka opodatkowania pracy (…). Gdy będzie niższe opodatkowanie pracy, to i praca w górnictwie będzie opłacalna, i drogi będą tańsze niż są. (…) A przede wszystkim Polscy będą mieli pracę. Pracy nie da się w Polsce stworzyć kolejnymi dotacjami z UE, które pochodzą przede wszystkim z naszych składek – podkreślił.

Tymczasem w Sejmie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca oficjalnie ogólnopolską kampanię Fundacji Republikańskiej „Polska bez PIT”.

Źródło: biznes.onet.pl

Zobacz także: Zapomnijmy o niższych podatkach

REKLAMA