Izrael ogranicza wolność słowa w Polsce!

Izraelskie służby specjalne na lotnisku w Tel Awiwie poinformowały polskich dziennikarzy, którzy pracują dla TVP, że nie życzą sobie, by „przygotowywali propagandę” i mówili, że to Palestyńczycy mają rację w konflikcie – podaje TVP.info.

– Na lotnisku w Tel Awiwie zadawano nam absurdalne pytania. Na przykład, co dokładnie chcemy powiedzieć Polakom o sytuacji izraelsko-palestyńskiej – powiedział Jacek Tacik, który relacjonuje dla TVP wydarzenia z Izraela.

Tymczasem Mahmud Abbas, prezydent Palestyny, oskarżył Izrael o popełnianie ludobójstwa w Strefie Gazy podczas trwającej operacji wojskowej. Z kolei Abdallah Abdallah, izraelski poseł Fatahu, powiedział, że Izrael „prowadzi swoich ludzi do nowego nazizmu”.

Na Facebooku pojawiają się makabryczne zdjęcia zamordowanych w Strefie Gazy przez izraelskie wojsko cywilów, w tym dzieci, a mała palestyńska dziewczynka zaapelowała po angielsku, że nie jest terrorystką i tylko chce przeżyć. Polskie Radio poinformowało, że w Strefie Gazy zginęło już około 200 Palestyńczyków, z tego połowa to cywile.