Szykanują wolontariuszy KNP!

Kongres Nowej Prawicy zarzuca strażnikom miejskim z Bielska-Białej szykanowanie wolontariuszy, którzy zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum ws. likwidacji straży miejskiej.

Joanna Banaś, rzecznik bielskiego oddziału KNP, napisała w liście do redakcji „Dziennika Zachodniego”, że straż miejska w Bielsku-Białej rozpoczęła regularne szykanowanie wolontariuszy zbierających podpisy na terenie miasta, wysyłając często znaczne siły (ostatnio aż siedmiu strażników kontra jeden wolontariusz) w celu blokowania punktów zbiórek podpisów. Funkcjonariusze straży miejskiej podobno posuwają się do stosowania gróźb słownych np. „Wiemy gdzie mieszkasz”, „Znajdziemy Cię!” i innych, które są kierowane wobec osób biorących udział w tej akcji zbierania podpisów.

Banaś dodaje, że strażnicy rekwirują materiały Inicjatywy Referendalnej i kierują wnioski do sądu wobec wolontariuszy zbierających podpisy.

Bielska straż miejska zaprzecza tym zarzutom.

Aby referendum odbyło się, KNP musi zebrać ok. 15 tys. podpisów. Do tej pory uzbierał ok. 6000.

Źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl

9 KOMENTARZE

 1. Cwaniaki ze „STRAŻY MIEJSKIEJ”. Zbyt niesprawni, aby dostać się do wojska, zbyt mało rozgarnięci aby służyć w Policji…

 2. Mieszkam w Bielsku, tak się składa. Mam wielu znajomych w policji. I nie uważam, żeby likwidacja SM była dobrym pomysłem. To miasto w którym połowa ludzi ze wszystkich komend musi co drugi dzień rzucić wszystko, blokować ruch drogowy, wzywać saperów, oraz dokonywac ewakuacji kilku budynków naraz, bo dostają telefony o „bombach” w sądzie, urzędzie powiatowym… Naprawdę, straż w takich i wielu wielu innych wypadkach wyręcza, wspomaga policję. Z dwojga złego wolę, by moje pieniądze miasto wydawało na straż, niż na stadion potrzebny tylko prezydentowi- fanowi nogi.

 3. funkcjonariuszy można nagrywać. Jeden taki filmik na YT zrobi więcej niż donos do gazety. Bez filmiku to tylko czcze pomówienia.

 4. Jest ,widoczne ,jak na dłoni,łamanie prawa przez straż miejską.Władza ,ma chronić obywatela ,a nie mścić się.Jeżeli ,są świadkowie,powinna sprawa ,pójść na wokandę.

 5. Chamstwo w straży miejskiej było zawsze. niepotrzebna , nieefektywna instytucja zjadająca nasze podatki. Odwołać!
  Zamiast tego dofinansować policję z pienię
  dzy ,które teraz wydaje się na pasożytów ze SM.

  • Policjanci to nie są chamy. Policja to organizacja intelektualistów-dżentelmenów.
   Najbardziej efektywna, jak można sobie to tylko wyobrazić :DDD

   • Naprawdę wolę spotkanie z policjantem I jego kulturę, niż spotkanie z burakiem ze SM.

Comments are closed.