Putin grozi Polsce!

Według niemieckiego dziennika „Sueddeutsche Zeitung”, Włodzimierz Putin, prezydent Rosji, miał powiedzieć Piotrowi Poroszence, prezydentowi Ukrainy, że „jeśli bym chciał, to rosyjskie wojska mogłyby w ciągu dwóch dni być nie tylko w Kijowie, ale także w Rydze, Wilnie, Tallinie, Warszawie i Bukareszcie”.

Tak wynika z oficjalnej relacji z rozmów Poroszenki z Józefem Emanuaelem Barroso, przewodniczącym Komisji Europejskiej.

Jak zauważa „Sueddeutsche Zeitung”, prezydent Putin do tej pory nie groził militarnie krajom NATO czy UE. Rosyjski przywódca miał też powiedzieć ukraińskiemu prezydentowi, że jest w stanie utworzyć w Radze Europejskiej koalicję państw, które będą blokować decyzje niekorzystne dla Rosji.

Źródło: www.tvp.info

20 KOMENTARZE

 1. Halo, halo.
  Panie Januszu Korwin.Mikke…
  Czy dalej kochamy Rosje i Wielkorusinow? Czy wciaz jestesmy rusofilem?
  Drogi Eugeniuszu, jezeli zagladasz jeszcze na to forum, co Ty na to?
  A moze obu powyzej wspomnianym panom pasowliby Ruscy w Warszawie… dzis jest Czwartek to moze juz w Sobote?
  Z technicznego punktu widzenia bez watpienia mogliby to zrobic.
  Milego weekendu zyczy,
  Archer

  • Już niedziela a jakoś ruskich nie widać.Może obawy okazały się nie słuszne.
   Mnie też brakuje wpisów p.Eugeniusza.
   Miłej niedzieli życzy Papierowy Gwóźdź.

   • Poniedzialek rano, na ulicach wciaz jezyk Polski.
    Nie watpie jednak, ze „spostrzezenie” (jak to powyzej napisal pan Jerzy) Putina ma silne realne podloze i gdyby byl taki rozkaz to dwa dni to i tak za duzo aby nas zajac.
    No wlasnie. Co jest z sz.p. Eugeniuszem?
    Panowie znacie sie blizej?
    Swego czasu deklarowal, ze wakacje spedzi w tym roku na Krymie, wiec moze rzeczywiscie…?
    Milego Poniedzialku.

     • …ymie pisał że zrezygnował,zresztą odradzałem mu to bo były tam

      problemy z zaopatrzeniem.
      Zastanawiamy się obaj dlaczego nie zagląda na to forum nawet prowokowany tą rusofilią.

     • Nie rozumiem, jakie problemy z zaopatrzeniem?
      Przeciez po zajeciu Krymu przez Rosje nastal tam raj na ziemi.
      Przynajmniej tak twierdzil pan Eugeniusz.

 2. Miło Archer, że po instrukcje zgłaszasz się już do Pana Janusza, a nie do marionetkowych „liberałów”. Z drugiej jednak strony przykro się człowiekowi robi na myśl, że jednak nie masz swojego zdania i przemyśleń. Cóż, wielu ludzi musi mieć przewodnika, ten świat jest zagmatwany, a żywot zbyt skomplikowany, nie rozumieją nawet pozytywnej oceny wypełniania obowiązków głowy państwa, może i nam wrogiego, ale jednak dobrze rządzonego, dlatego dla nich strasznego. Jeśli jesteś zatrwożony możliwościami Rosji, to radze zaopatrzyć się w broń, zawsze będziesz mógł się skuteczniej obronić, masz jeszcze 1,5 godz. na złożenie wniosku o pozwolenie, i całą noc na modlitwę by jutro do 15 rozpatrzyli go pozytywnie.

  • Dziekuje za rade.
   Niechybnie zloze podanie o mozliwosc posiadania broni.
   Jadrowej.
   Hitler tez wykonywal z cala sumiennoscia obowiazki glowy panstwa i szukal dla swojego narodu przestrzeni zyciowej. Zaatakowal wiec szereg panstw europejskich z naszym wlacznie. I bez watpienia kierowal sie interesem Niemiec probujac wymordowac co do jednego wszystkich Zydow.
   Stali, to byl dobry, madry, dbajacy o swoj kraj dobrotliwy staruszek (ewentualnie w srednim wieku), kiedy w polowie Wrzesnia 1939, wraz ze swoim kumplem Hitlerem likwidowal bekarta traktatu wersalskiego. Bez watpienia dobrze wykonywal „obowiązki głowy państwa, może i nam wrogiego, ale jednak dobrze rządzonego” prawda?
   Fajnie jest tak, od czasu do czasu, dowiedziec sie jaka moralnoscia nalezy sie kierowac w kolach konserwatywnych liberalow.

 3. I mówił prawdę. Nasza dzielna armia nie jest w stanie stawić oporu zmasowanej agresji a w UE jest cała gromada szubrawców dla ktorych jesteśmy państwami trzeciej kategorii ktore cytując arcygnoja ‚tracą szansę by milczeć”.

 4. Putin miał powiedzieć Poroszence-Poroszenko Barroso a przeciek notatek z tej rozmowy do gazety nastąpił ze służby zagranicznej UE.To się nie dodaje.To nie jest przeciek,to jest propaganda.Aby mogła wydawać się wiarygodna jest w niej trochę przypuszczalnej prawdy a trochę groźby. Ewentualnych oponentów z Rady Europy spycha do roli cichych stronników Putina.
  Czy teraz się dodaje? I co niby w tej sprawie ma ewentualnie zrobić Rada Europy?

 5. Straszenie Putinem ciąg dalszy…Musimy zrobić wszystko aby przekonać ludy Europy, że ruskie chcą ich wymordować. Kończą się zapasy, energia, pieniądze, może już nawet sami Ukraińcy mają dosyć tej wojny? Dlatego potrzebujemy bodźców propagandowych i oczywiście strumienia pieniędzy i broni. My nie faszysty, my są dobrzy to Putin jest zły on chce panować nad całym światem strzeżcie się, Ukraina walczy za miliony, przedmurze zachodu. Teraz włączyć pompatyczną i dramatyczną muzykę, rozemocjonowane ludziki muszą łyknąć przynętę…

 6. Rosja tylko się
  broni przed ekspansją NATO. Wstąpienie Ukrainy do UE spowodowałoby ograniczenie
  wpływów Rosji, która nie może być mocarstwem bez Ukrainy. W ciągu ostatnich
  kilu lat NATO przeprowadziło inwazję w Afganistanie, Iraku, Mali, Libii, oraz
  szkoli bojowników z Syrii. Ukraina jest strategicznym punktem na mapie
  dzisiejszej Europy pod względem wpływów Wschodu i Zachodu. Polecam fajny
  artykuł pozwalający spojrzeć na ten temat z innej strony niż we wszystkich
  popularnych portalach: http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html

 7. Ech wy tepe swinie – ktos to zweryfikowal , bo ten ukrainiec moze pieprzyc bez sensu…

 8. Należy siedzieć cicho. Przynajmniej przez czas potrzebny do wybudowania w jakiejś starej kopalni instalacji do produkcji plutonu i wyprodukowania ilości potrzebnej na przynajmniej 50 ładunków. Przywrócenie prawa do posiadania broni przez obywateli też by się przydało.

 9. jak się wycina z kontekstu to można potem takie newsy mielić na różne sposoby. Uprzejmie donoszę, że Putin w rozmowie z Poroszenką powiedział mu, że chce to wszystko rozwiązać pokojowo bo przecież mógłby ruszyć wojskiem i pozamiatane. A ten Poroszenko oczywiście poleciał na skargę przekręcając wypowiedź na swoją korzyść.

 10. Putin nikomu nie grozil, tylko robil spostrzezenia, ktore maja pokrycie w rzeczywistosci.

 11. Bo to prawda jest. Polskę w dwa dni zajęłaby nawet Białoruś. A może i LItwa…
  Ale Putin (przynajmniej na razie) nie zajmie Polski. A to dlatego, że Polska leży w niemieckiej strefie wpływów, a strategiczni partnerzy (póki trwa ich partnerstwo) nie wchodzą sobie w drogę.

 12. Czy NCz musi powielać kłamstwa niemieckiej prasy i polskiej tv? Putin niczego takiego nie powiedział, to są brednie Poroszenki, który robi co może, żeby wciągnąć UE w swoją wojnę domową.

Comments are closed.