Nieudany bojkot Ciechana

Jedna z warszawskich kawiarni wylała wszystkie piwa Ciechan i usunęła tę markę ze swojej oferty w ramach protestu przeciwko wypowiedziom Marka Jakubiaka, właściciela browaru nt. boksera Dariusza Michalczewskiego.

Bojkot jest odpowiedzią na słowa Jakubiaka „Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci Dariuszu Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać”, które napisał na Facebooku. Adresatem słów był bokser Dariusz Michalczewski, który wystąpił na konferencji „Ramię w ramię po równość – LGBT i przyjaciele”, gdzie paradował z hasłem „Jestem sojusznikiem osób LGBT, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani”.

W rozmowie z Onetem Jakubiak stwierdził, że jednak przesadził z formą.

– Jednak gdy emocje opadły, skasowałem ten komentarz jeszcze przed publikacją artykułu, od którego wszystko się zaczęło – powiedział.

Tymczasem Onet poinformował, że przybywa lokali, które zapowiadają, że nie będą serwować Ciechana. Na Facebooku pojawił się profil mówiący o bojkocie tej marki piwa, ale jednocześnie profile zachęcające do jego picia, jak „Konkurs – bijemy rekord sprzedaży piwa Ciechan” czy wpisy typu „Zrób na złość ideologicznym lewakom i wesprzyj polski browar!”. Większość komentarzy internautów była typu: „od dziś Ciechan to mój ulubiony browar” czy „W takim razie na pewno u was już nie zawitam by napić się tego wspaniałego piwa”.

„Sprawa jest w ten sposób nagłaśniana przez media, zwłaszcza spektakularne akcje w stylu ‘wylewamy Ciechana’, że efekt w tym przypadku będzie raczej odwrotny – bojkot zadziała jak jedna wielka darmowa reklama (zwłaszcza wśród środowisk nieprzychylnie nastawionych wobec homoseksualistów, które w Polsce są bardzo liczne) i Ciechan prawdopodobnie zanotuje wzrost sprzedaży. (…) wylewając piwo za które już zapłacili w żaden sposób nie zaszkodzą właścicielowi” – zauważył trzeźwo na Facebooku właściciel profilu Libertarianin.

Całą sytuację skomentował też na Facebooku Janusz Korwin-Mikke:
„P.Dariusz Michalczewski, niezbyt udany restaurator, postanowił zwiększyć swą popularność i zawiesił sobie na szyi tabliczkę: ‘Jestem sojuszniczką osób LGTB, bo chcę żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani’. Tu wyjaśnijmy: w Polsce ‘osoby BLTG’ nie są w niczym dyskryminowane – wręcz przeciwnie. Nawet ci, co robią to ze swoimi owieczkami też nie są dyskryminowani – pod warunkiem, że nie robią tego demonstracyjnie. A p.Michalczewski urządził właśnie demonstrację. Na co dosadnie i obrazowo, zareagował p.Marek Jakubiak, właściciel m.in. browaru produkującego piwo CIECHAN – słowami: ‘Boks podobno szkodzi – i jest to niepodważalny dowód na to. Wiem, że to niemożliwe – ale życzę Ci, Dariuszu, Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!’. Na co zareagował p.Wojciech Tochman, który w swojej knajpie ‘Wrzenie Świata’ wylał posiadanego CIECHANA do kanalizacji – a niektórzy inni właściciele knajp zapowiedzieli przyłączenie się do tego bojkotu. Na co zareagował…Urząd Skarbowy, twierdząc, że p.Tochman… działa na szkodę swojej firmy: jak wyleje to piwo, to nie zarobi – i fiskus nie dostanie z tego procentu!!!!! I wszystko było pięknie, reklama piwa CIECHAN, którego od jutra sprzedawałyby się, zwłaszcza pod stadionami, miliony butelek, reklama ‘Wrzenia Świata’, do przychodziłyby dziesiątki filokatistów – i p.Jakubiak wszystko zepsuł – przepraszając!!!??!! Wstyd, p.Jakubiak! Tak dać się zastraszyć tym wrzaskliwym dziwadłom! Jak ja mam w Polsce wygrać, skoro nawet prawicowcy trzęsą ze strachu przedmiotem pożądania tych (tfu!) ‘gejów’”.

Grupa Browary Regionalne Jakubiak skupia cztery browary: Ciechan, Lwówek, Bojanowo i Tenczynek. To jedne z nielicznych kapitałowo polskich browarów. Kompania Piwowarska (Tyskie, Lech, Żubr, Dębowe Mocne, Redd’s) oraz Grupa Żywiec (Żywiec, Warka, Tatra, Królewskie, Leżajsk) należą do zagranicznych właścicieli (SABMiller oraz Heineken International BV).

20 KOMENTARZE

 1. Dariusz Michalczewski jest »sojuszniczką« :DDD
  Ciekawe czy tygrys jest już też po operacji w Bangkoku, jak Grodzka?
  Albo mu tylko tak mocno mózg na ringu wyklepali?

  Swoją drogą, to dobra okazja, aby marka Ciechan stała się znakiem
  rozpoznawczym ludzi normalnych. Widzisz gościa czy babkę przy Ciechanie —
  wiadomo, że nie c i oo t a.
  Wykorzystałbym to marketingowo na miejscu browaru i z bojkotu zrobił kampanię reklamową.
  Naturalnie to sprawa delikatna, ale możliwa do zrobienia.

  • Nie wierzę, że tej moderacji nie da się wyłączyć. Inaczej nie byłby to profesjonalny produkt. Prawdopodobnie wystarczy pogrzebać w konfiguracji panowie admini.

   • Zapewne. Tylko to filtr-automat. Teoretycznie można wszystko konfigurować, praktycznie potrafi to tylko kilka procent użytkowników. Na NCzasie jak zwykle nikt nawet nie pomyślał. Oprócz sprawy automatycznej pc-cenzury, jeszcze istotniejsze są kwestie prawne.
    Składowanie komentarzy na Disqusie prowadzi do tego, że ewentualne skargi spowodowane treścią komentarzy mogą być przedmiotem sporów przed sądami i według prawa USA.

    To jest typowa dla NCzasu nieodpowiedzialna partanina.

    • Zapytalem disquis, dlaczego zlikwidowali minusowanie komentarzy. Odpowiedzieli, ze dlatego.
     Z drugiej strony, to dobrze, ze ktos pilnuje porzadku na tym forum. Moze disquis nie jst perfekcyjny, ale lepszy od totalnego balaganu powodowanego przez ataki lewackich patroli.

 2. Taki drobiazg ale Michalczewski paradował z tabliczką „Jestem sojuszniczką” a nie sojusznikiem!

 3. Nigdy o Michalczewskim nie miałem specjalnie wysokiego mniemania, teraz sięgło ono poziomu rynsztokowego.
  Co zaś do piwa Ciechan, jak trafie to kupie i będę wiedział czy mi smakuje czy nie. W kazdym razie nagonka była obzydliwa!

 4. Obejrzyjcie sobie dyskusję Michalczewskiego z Bosakiem. Wychodzi, że Michalczewski to zmanipulowany baran gadający o tolerancji, który sam oczywiście tolerancyjny być nie zamierza. Zero własnych poglądów, wszystko bezkrytycznie przejęte z niemieckiego świata celebrytów. Innego świata nie zna.

 5. No wlasnie, p.JKM trafnie zauwazyl, ze w tej sytuacji tylko jedna rzecz jest zenujaca — a mianowicie wycofanie slow przez p.Jakubiaka. Szkoda tym bardziej, bo trafne i obrazuja co moze zaoferowac homo-pseudo-rodzina. Tak czy inaczej Ciechana kupic teraz wypada — z polskich marek jest jeszcze Amber, robia m.in. Kozlaka i Grand Imperial (pycha).

 6. Szczerze
  mówiąc nie liczę na to, że cokolwiek się poprawi w naszym kraju. W Polsce
  będzie już tylko gorzej. NBP będzie mógł skupować obligacje rządowe, czyli
  mówiąc krótko – zacznie drukować polskie złote. Takie posunięcie doprowadzi
  jedynie do hiperinflacji, jak po upadku komunizmu. Bezrobocie drastycznie
  wzrośnie. Nic z tego dobrego nie wyniknie. Ale przecież politycy chcą dla
  obywateli jak najlepiej. Jako rozwinięcie tematu polecam http://independenttrader.pl/239,czas_zaczac_dodruk_zlotowek.html

 7. Na pochybel Ciechanowi. Gość który ma miliony i godnie żyłby do końca życia boi się i wycofuje ze swoich słów i poglądów pod naciskiem grupki pedziów, która wylała 6 skrzynek piwa. Piwa nie piję, ale Ciechana na pewno nie kupię po co wspierać tchórza, fajnie by było gdyby wykończyła go grupka pedziów.

 8. Michalczewskiemu padło na mózg. To nie właściciel „Ciechana” Jakubiak jest tu winny, tylko ta kawiarnia, która ugięła się pod naciskiem grupkl homo.

  • Ona się nie ugięła, tylko stoi w awangardzie. Jej współwłaścicielem jest Wojciech Tochman, były funkcjonariusz „Gazety Wyborczej”, przez lata znany z tropienia „polskiego antysemityzmu”, „polskiego rasizmu” i „polskiej homofobii”.
   Zaś Michalczewskiemu można się „odwdzięczyć” nie kupując produkowanego przez niego napoju energetycznego „Tiger”.

 9. No wlasnie Mikke! Jak ty „masz w Polsce wygrać” jak za głupi jesteś żeby zauważyć, ze Jakubiak mógł zmięknąć ze względu na zagrożenie milionem kontroli, ktore zabiłyby jego przedsiębiorstwo (mało to razy korzystano z tego rodzaju cenzury?). To że ty masz etykietkę nieodpowiedzialnego błazna nie oznacza, że każdy na nią zasługuje. Jakubiak w przeciwieństwie do ciebie jest zwyczajnie odpowiedzialny.

  • Ty, „Łęcina”, Mikke, gdy juz bedzie mogl o czyms w panstwie decydowac, zrobi porzadek wlasnie z takimi kontrolami, wiec sie nie wychylaj, jak …lysy zza plotu.

   • Hehehehe… „gdy juz bedzie mogl”, „zrobi porzadek”, no czekamy, czekamy : )
    Możesz mi wytłumaczyć myśl zawartą w metaforze – „jak …łysy zza plotu”? Jest tam w ogóle jakaś, czy po raz kolejny niechcący pokazałeś jakim jesteś idiotą?

 10. „Właściciel browarów naważył sobie piwa” grzmiano w polsatowskiej nasiadówce „Tak czy Nie” gdzie Pani Gozdyra znana z nieobiektywizmu i prowadzenia „dyskusji” w stylu przesłuchania prokuratorskiego wydatnie pomagała bezzębnemu tygrysowi Michalczewskiemu w atakowaniu Pana Jakubasa… No i rzeczywiście właściciel Ciechana będzie musiał naważyć więcej zlotego trunku bo w moim przekonaniu po takiej reklamie nastąpi wzrost spożycia „piwa z husarską fantazją” :) Może teraz to piwo powinno mieć podtytuł „dla prawdziwych mężczyzn” albo „piwo nie dla ciot” ;)Kochasie LGBT nie dość że zrobili darmową reklamę Ciechanowi, to przecież z własnej kieszeni musieli zapłacić za to piwo które pod kamery w ramach bojkotu potem wylewali :D

Comments are closed.