REKLAMA

Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy, która przyznaje przedsiębiorcom Certyfikat Rzetelności i Złoty Certyfikat Rzetelności, w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi w imieniu 50 tysięcy polskich przedsiębiorstw zaapelował do przedstawicieli władz lokalnych o szerszy dialog z lokalnym biznesem.

Jego zdaniem jest to bardzo ważne, gdyż „tylko wspólne działania oparte na dialogu i zaufaniu mogą przyczynić się do rozwoju oraz sukcesu gmin i regionów. Połączonymi siłami można wypracować nowe rozwiązania” i dlatego tak ważne jest traktowanie przedsiębiorców jak równych partnerów.

REKLAMA

„Chcemy, by władze lokalne wsłuchały się w głos przedsiębiorców, pomagały i wspierały firmy, upraszczały procedury i konsultowały własne rozporządzenia z przedsiębiorcami. Chcemy gmin przyjaznych dla przedsiębiorców, które będą ich traktować tak, jak Rzetelne Firmy traktują swoich klientów – koncentrując się na ich potrzebach i troskach” – apeluje Sokołowski. „Równocześnie mamy świadomość, że także przedsiębiorcy powinni zmienić swoje nastawienie i sami nauczyć się rozmawiać i artykułować własne poglądy. Zachęcamy ich do większej aktywności i lokalnego zrzeszania się, aby móc konsultować z państwem najważniejsze decyzje. Jednak to od wsparcia samorządów i ogólnego klimatu w gminie zależy to, jak będzie wyglądała wspomniana aktywność i relacja” – dodaje.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Z badania „Biznes i samorząd – wzajemne relacje” przeprowadzonego wśród uczestników programu Rzetelna Firma oraz polskich urzędników i samorządowców wynika, że w wielu przypadkach dialogu nie ma.

Czy to oznacza, że Pan Sokołowski w wyborach samorządowych popiera KNP, który jako jedyny ma atrakcyjny program skierowany do przedsiębiorców?

Źródło: blog.rzetelnafirma.pl

REKLAMA