Ogólnopolska Konwencja Wyborcza Nowej Prawicy

REKLAMA

W Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konwencja Wyborcza Nowej Prawicy, podczas której zaprezentowano kandydatów partii w nadchodzących wyborach samorządowych.

Konwencja rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia Arkadiusza Oziębło, szefa Sztabu Wyborczego KNP.
– Program Nowej Prawicy jest jedynym ratunkiem dla tego kraju, dla naszej Polski, w której mieszkamy, chcemy żyć i pracować. Dla młodych ludzi, którzy chcą Polskę zmienić, nie dokonywać małych kroczków, małych reform, ale zmienić ją naprawdę. Raz na zawsze, tak żeby już nigdy socjalizm do naszego kraju nie powrócił. Tylko program gospodarczy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke może doprowadzić do radykalnej zmiany w Polsce – powiedział Oziębło.

REKLAMA

Następnie głos zabrał prezes partii, europoseł Janusz Korwin-Mikke.
– Żyjemy w ustroju, w którym dominują slogany. Program, który jest zupełnie odmienny od tego, co dzisiaj się dzieje, trudno jest przekazać. Ludzie nie rozumieją zbyt skomplikowanych rozważań. Dobrze jest zatem mówić krótko. Jeżeli chcecie, żeby nadal była taka korupcja, głupota i beznadzieja, to nie róbcie nic. Młodzi ludzie chcą coś zrobić. Musimy to odważnie powiedzieć: my idziemy pod prąd obecnych trendów. Ci sami ludzie, którzy obecnie kradną, marnują, jak będą zamiast dyrektorami państwowych firm – właścicielami prywatnych, natychmiast zaczną działać normalnie. Natychmiast przestaną brać łapówki, no bo kto przekupi właściciela prywatnej firmy? – mówił JKM. – Natychmiast ci sam ludzie zaczną działać normalnie. Bo to nie ludzie są źli, to ustrój na to pozwolił. Ustrój, który człowieka pracującego karze grzywną, podatkiem dochodowym, a człowieka, który nic nie robi, nagradza za nieróbstwo zasiłkiem dla bezrobotnych. 150 lat socjalizmu okazało się moralną, gospodarczą katastrofą. My musimy po prostu wrócić do normalności. Wśród ludzi młodych mamy ogromne poparcie. A tych ludzi jest z tygodnia na tydzień coraz więcej. Czas pracuje dla nas. Przyszłość będzie nasza. Dzisiaj uczyńmy drobny, ale pewny krok do przodu! – dodał.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Swoje przemówienie wygłosił poseł Przemysław Wipler, kandydat Nowej Prawicy na prezydenta Warszawy:
– Jesteśmy tutaj na sali jako przedstawiciele młodego pokolenia Polaków, jako przedstawiciele pokolenia, na które przerzucono rachunki i koszta fatalnie przeprowadzonej transformacji. Ludzie, którzy praktycznie bez przerwy rządzą naszym krajem, doprowadzili do tego, że nasze pokolenie pracuje bardzo ciężko, robi kariery i zakłada rodziny, ale w Anglii, Irlandii czy Holandii… Jesteśmy pokoleniem, które wreszcie się buntuje i zaczyna walczyć o to, żebyśmy godnie zarabiali i mogli cieszyć się owocami własnej pracy. To pokolenie siedzi na tej sali. Wiemy, w jaki niesamowity sposób rozwija się Kongres Nowej Prawicy. Łączy nas wiara we wspólne wartości – wolność, własność i sprawiedliwość. W jakim państwie żyjemy my i nasze rodziny? W państwie, które nigdy nie zawaha się sięgnąć do naszych portfeli, żeby w kilka dni wprowadzić nowy podatek, nową daninę publiczną, bądź zabronić nam dysponowania naszym własnym życiem. Przez cały zeszły rok przechodziłem drogę, którą przechodzą dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy obywateli. Drogę, która zaczęła się od złamania prawa przez funkcjonariusza służby publicznej. To się dzieje na różne sposoby. Jedni z tych ludzi są w mundurach, mają pałki i w sposób bezpośredni niszczą Polaków, biją i naruszają ich prawa obywatelskie. Dla innych tym pałkami są pozwolenia, koncesje, zezwolenia, decyzje – te wydawane przez rząd i te wydawane przez samorządy.

Poseł Wipler dodał także: Nie wierzmy ludziom, którzy zadłużają Polskę i nasze miasta, że oni cokolwiek zmienią. Bo problem z polskim samorządem jest taki jak z polskim rządem – wydają pieniądze, których nie mają. Zadłużają nas, nasze dzieci, nasze rodziny. To jest program niszczenia Polski, wypychania Polaków za granicę. Chcemy Polski bez pałek urzędniczych, bez pałek w postaci koncesji, zezwoleń, w postaci łapówkarstwa, nepotyzmu! W tym momencie apeluję do Was wszystkich – pokażmy tym ludziom żółtą kartkę!

Gośćmi specjalnymi Ogólnopolskiej Konwencji Wyborczej Nowej Prawicy byli Stanisław Michalkiewicz i Ireneusz Jabłoński.

– Żyjemy w momencie szczególnym. W momencie, w którym w pełnym natarciu jest rewolucja komunistyczna. Tylko że jest ona prowadzona inną strategią niż poznaliśmy. Czym objawia się państwo totalitarne? Tym, że nie toleruje ono żadnej władzy poza własną, a więc – władzy rodzicielskiej czy władzy kościelnej. I z tym właśnie mamy do czynienia. Widzimy, jak instytucje są wykorzystywane w celu totalizacji państwa – mówił Stanisław Michalkiewicz, publicysta, wykładowca akademicki i współzałożyciel Unii Polityki Realnej.

– Państwo mają na swoich sztandarach wypisane: wolność, własność, sprawiedliwość. Wolność, która jest istotą podmiotowości osoby ludzkiej, jest dobrem, które daje dostęp do innych ludzi. W dzisiejszym świecie tzw. państwo opiekuńcze redukuje nasze prawa własności, w tym prawa wolności, szczególnie dotyczące naszej wolności gospodarczej, jednocześnie operuje tym prawem przy psuciu norm społecznych – mówił Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum im. Adama Smitha.

Na konwencji wystąpili kandydaci Nowej Prawicy w nadchodzących wyborach samorządowych z różnych części kraju.

– Na co dzień walczę w obronie praw własności, w obronie praw innych ludzi – mówiła Agnieszka Wojciechowska von Heukelom, kandydatka na prezydenta Łodzi. – Staram się zmieniać rzeczywistość. Do startu w tych wyborach namówili mnie łodzianie, ale ostatecznie przekonali mnie działacze Kongresu Nowej Prawicy, którzy podobnie jak ja odważnie i konsekwentnie domagają się zmian.

– Choćbyśmy mieli najlepszy program na świecie, to co po nim, jeżeli pozostanie tylko teorią. To ludzie, to my, możemy wreszcie w kraju czy w mieście coś zmienić! To od naszej pracy, zaangażowania i odwagi zależy przyszłość – przekonywał Zbigniew Wysocki, prezes oddziału gdańskiego KNP i kandydat na prezydenta Gdańska.

– Moim najważniejszym celem jest poprawa życia Polaków, mieszkańców Śląska, jak i mojej rodziny. Przez poprawę życia rozumiem wprowadzenie zasad wolnorynkowych, ograniczenie biurokracji, zniesienie barier hamujących przedsiębiorczość, zmniejszenie zadłużenia, samodecydowanie lokalnych struktur o własnej działalności – tłumaczył Wiesław Lewicki, kandydat do sejmiku województwa śląskiego.

– Reprezentuję pierwsze pokolenie, które nie zaznało brzydoty komuny i reprezentuję ostatnie pokolenie, które zaznało normalności obyczajowej w tym kraju – mówił Łukasz Szewczyk, kandydat do sejmiku województwa opolskiego. – Razem z Kongresem Nowej Prawicy chciałbym zmienić ten kraj – dodał.

– Dzisiaj wszyscy tutaj stoimy przed kolejną batalią – batalią o wolność, własność i sprawiedliwość na poziomie samorządowym – powiedział Krzysztof Mazur, kandydat KNP do sejmiku województwa podkarpackiego.

– My jako Nowa Prawica, chcemy zmienić system. W samorządzie możemy zrobić naprawdę dużo – zlikwidować niektóre podatki, ustalając ich wysokość na kwotę bliską zeru, możemy zlikwidować straż miejską, możemy zacząć oddłużać mieszkańców polskich miast i zapobiec ogromnemu marnowaniu pieniędzy, które zachodzi na poziomie samorządów. Możemy zmniejszyć liczbę urzędników – mówiła Agata Banasik, prezes Regionu Małopolskiego i kandydatka do sejmiku wojewódzkiego. – My jako członkowie Nowej Prawicy, my jako kobiety Nowej Prawicy, możemy zrobić bardzo wiele – stwierdziła, dodając, że „feministki to osoby, które najpierw mówią, że mężczyźni to tchórzliwi, niedojrzali egoiści, a za chwilę mówią, że kobiety są równe mężczyznom. My wiemy, że kobiety różnią się od mężczyzn i wiemy, że dobry polityk nie potrzebuje parytetów”.

Ponadto wystąpili także: Zygmunt Kopacz, prezes oddziału poznańskiego i kandydat na prezydenta Poznania, Konrad Berkowicz, członek Rady Głównej Nowej Prawicy i kandydat na prezydenta Krakowa, Joanna Sewerynowicz, kandydatka do rady miasta w Toruniu, Maciej Urbańczyk, prezes Regionu Śląskiego i kandydat do sejmiku województwa śląskiego, Krzysztof Ilasz, kandydat do Rady Miasta Poznania, Ewa Zajączkowska, kandydatka do rady miasta Radomia, Mateusz Siennicki, kandydat do sejmiku województwa mazowieckiego oraz Katarzyna Szpak, kandydatka do rady miasta Poznania.

W trakcie konwencji zaprezentowany został trailer filmu „Korwin.The Movie”, na którego powstanie środki w całości zostały zebrane poprzez tzw. finansowanie społecznościowe za pośrednictwem portalu Polakpotrafi.pl. Uczestnicy konwencji obejrzeli także spoty wyborcze Nowej Prawicy i krótki film z wystąpieniem dr hab. Krzysztofa Rybińskiego, który mówił o tym, jak ważne dla rozwoju kraju są przedsiębiorczość i niskie podatki.

REKLAMA