Będzie europejska prokuratura?

REKLAMA

– Kongres Nowej Prawicy głosuje za wnioskiem o wotum nieufności dla Komisji Europejskiej – mówił w Parlamencie Europejskim w Strasburgu Janusz Korwin-Mikke, europoseł KNP.

– Wniosek ten poparty jest przez różne grupy i argumentacja jednych nie musi spotykać się z aprobatą innych. Jednak wprowadzenie w Unii zamieszania, jakim byłoby usunięcie Komisji Europejskiej, jest najważniejsze. Najpierw rozwalić Komisję – a potem całą Unię! – dodał prezes Korwin-Mikke.

REKLAMA

Lider KNP omówił także inne sprawy.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

– Jeszcze dwie sprawy są bardzo istotne. Pierwszą z nich jest kwestia Prokuratury Europejskiej. Złodzieje, którzy teraz rządzą Unią ze skóry wyłażą, żeby ta prokuratura nie powstała. Toczy się bardzo ostra walka o stworzenie tej prokuratury i o zakres jej uprawnień.

Odniósł się także do swojego wystąpienia podczas debaty nad założeniami szczytu klimatycznego ONZ, mającego odbyć się na początku grudnia w Limie, stolicy Peru.

– Jeśli ktoś chce walczyć ze zmianami klimatycznymi, w takim razie proponuję walczyć z globalnym ociepleniem na wiosnę, a z globalnym oziębieniem na jesień. Ma to dokładnie taki sam sens. Globalne ocieplenie jest procesem cyklicznym. Czy więc walka z globalnym ociepleniem jest całkowitym nonsensem? Nie, ponieważ prawdziwym celem jest zatrzymanie wzrostu gospodarczego – powiedział JKM. – Wierzą oni, że osiągną swój cel, kiedy rozwój Unii wyniesie zero. Chcą zahamować rozwój gospodarczy. Dlatego właśnie nakładają tak wysokie podatki, które spowodują ten zerowy wzrost – dodał.

Parlament Europejski odrzucił wniosek europosłów PiS o debatę w sprawie przebiegu wyborów samorządowych w Polsce, ale niewykluczone jest, że sprawa ta zostanie poruszona na następnej sesji plenarnej. Prezes Korwin-Mikke skomentował wyniki wyborów samorządowych.

– Jak będą wybory parlamentarne, poprosimy o obserwatorów z Czech, Ukrainy, Białorusi, Danii i innych krajów, żeby przyjechali do Polski. Bo naprawdę to jest skandal, widać wyraźną różnice między wynikami exit poll a oficjalnymi wynikami. To musi być fałszerstwo. I każdy statystyk powie, że to musiało być fałszerstwo – zaznaczył lider KNP.

Źródło: Biuro prasowe Nowej Prawicy

REKLAMA