KNP popiera kandydatkę PiS

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Robert Maurer, były kandydat KNP na prezydenta Wrocławia, w oficjalnym oświadczeniu poparł w II turze wyborów kandydaturę Mirosławy Stachowiak-Różeckiej z PiS.

„Po wielu latach panowania Rafała Dutkiewicza mieszkańcy Wrocławia otrzymali szanse na zmianę układu rządzącego. Konieczność tej zmiany leży u podstaw poprawy warunków życia wrocławian. Prezydent Dutkiewicz nie zrezygnuje z obranej polityki wobec miasta, dlatego my musimy zrezygnować z niego. Pozostaje zatem jego kontrkandydatka, Mirosława Stachowiak-Różecka, która daje nadzieję na zmiany, ale nie gwarancję, że Wrocław będzie inaczej zarządzany i zwrócony mieszkańcom. W wielu kwestiach jej wypowiedzi i program są zbieżne z naszymi propozycjami (walka z zadłużeniem, ograniczenie spółek miejskich czy sprawa kontrowersyjnego projektu przebudowy Przejścia Świdnickiego). Są oczywiście także fundamentalne różnice („bezpłatna” komunikacja) i nikt nie zamierza ich ukrywać” – argumentuje Maurer.

Polityk KNP dodał, że „dla naszego środowiska udzielenie poparcia w wyborach osobie będącej działaczem PiS jest bardzo trudne ze względów ideowych. Jednak uwarunkowania natury ponadpartyjnej, tj. dobro Wrocławia i jego mieszkańców, każą szukać sprzymierzeńców przeciwko toksycznie działającemu obecnemu prezydentowi Dutkiewiczowi i zintegrowanej z nim Platformie Obywatelskiej. Realnie, jedyną kontrpropozycją jest w jest w tej sytuacji kandydatka PiS-u, która startuje w II turze wyborów i poparcie jej, ze względu na powyższe racje, wydaje się zasadne i racjonalne”.

Jednocześnie jako były kandydat KNP na prezydenta Wrocławia zwrócił się do członków i sympatyków KNP oraz mieszkańców Wrocławia, kierując prośbę o zagłosowanie w II turze wyborów prezydenckich na kandydaturę Mirosławy Stachowiak-Różeckiej dla dobra wspólnej sprawy.

Także Waldemar Bednarz, kandydat SLD Lewicy Razem na prezydenta Wrocławia, zaapelował o głosowanie w II turze wyborów na Stachowiak-Różecką.

Comments are closed.