JKM: Polska powinna wesprzeć Asada

REKLAMA

JKM w SyriiPolska powinna zdecydowanie wesprzeć reżim JE Baszara al-Asada w walce z muzułmańskimi ekstremistami – uważa europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes KNP, który wziął udział w Międzynarodowej Konferencji przeciwko Terroryzmowi i Ekstremizmowi Religijnemu, odbywającej się w Damaszku w Syrii.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele z 25 krajów z całego świata, wśród nich politycy, przedstawiciele Kościoła, a także delegaci zajmujący się kwestiami społecznymi i kulturalnymi. Do najważniejszych tematów konferencji należały m.in. prawo międzynarodowe wobec zagadnienia terroryzmu, terroryzm a władza państwowa, a także sankcje ekonomiczne narzucone na Syryjską Republikę Arabską. Organizatorzy konferencji podkreślali, że terroryzm wymierzony przeciwko Syrii jest zagrożeniem dla całego regionu. Zaznaczyli także, że prawdziwe zasady islamu nie mają nic wspólnego z haniebnymi aktami terroryzmu.

REKLAMA

– International Conference on combating Terrorism and Religious Extremism pokazała absolutną determinację władz i duchowieństwa muzułmańskiego w obronie islamu jako religii tolerancji i pluralizmu – w odróżnieniu od islamu szerzonemu w Europie i przez „kalifat” ISIL (czyli tzw. Państwo Islamskie) – mówił prezes Korwin-Mikke. – Obecny reżim w Syrii zagrożony jest przez (wspieraną przez Waszyngton i Brukselę) Wolną Armię Syrii, która chce przywrócenia pełnego szariatu – i przez ISIL, który niewątpliwie wymordowałby wszystkich alawitów, bahaitów, chrześcijan, druzów, jezydów, szyitów i zoroastrian – dodał.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

– Syria ma to szczęście, że jest w niej mało d***kracji – więc jest szansa, że JE Baszar al-Asad przetrwa terrorystyczne ataki wspierane przez np. Stany Zjednoczone – mówi Korwin-Mikke podczas konferencji w Syrii. – Ja w każdym razie życzę Syrii, by przetrwała w obecnej formie – bo jest to kraj pluralizmu i wolności. Wprowadzenie d***kracji zlikwidowałoby pluralizm – dlatego jestem przeciw – dodał.

Źródło: Biuro prasowe Nowej Prawicy

REKLAMA