Zakażą starych samochodów

Posłowie PO przygotowali projekt ustawy, zgodnie z którym władze dużych miast dostaną prawo wprowadzania zakazu wjazdu samochodów niespełniających najwyższych norm emisji spalin.

Jak informuje RMF FM, podczas kontroli diagnostycznej samochody mają być znakowane nowymi plakietkami, informującymi o jakości emitowanych spalin i to ma być przepustka do strefy, którą określą władze samorządowe.

– Który samochód emituje powyżej tej normy, to takiej plakietki po prostu nie dostanie, nie będzie mógł wjeżdżać – mówi Tadeusz Arkit, poseł PO.

„No dobra panie pośle Tadeusz Arkit (PO), przekonał mnie Pan! Już lecę do pobliskiego salonu Skody i kupuję nowego Superba, bo nie mogę sobie pozwolić na to, aby mieć zakaz dojazdu do moich klientów moim starym rzęchem. Dziękuję, że jak to zwykle bywa z ludźmi z Pana partii, stanął Pan na wysokości zadania i pomyślał Pan za mnie. Dotychczas byłem wyjątkowo nieodpowiedzialnym kierowcą, nieświadomie zatruwającym moje otoczenie. Dodam jeszcze, że sam fakt, że jeżdżę samochodem z lat 90′ wynika oczywiście z mojego lenistwa i absolutnie nie ma nic wspólnego z tym, że Pana rząd łupie mnie ze wszystkich stron podatkami tak bardzo, że nie jestem w stanie odłożyć na coś porządnego. Jeszcze raz dziękuję! By żyło się lepiej!” – ironizuje na Facebooku Artur Dziambor z KNP.

Źródło: RMF FM

Comments are closed.