Zakażą starych samochodów

Posłowie PO przygotowali projekt ustawy, zgodnie z którym władze dużych miast dostaną prawo wprowadzania zakazu wjazdu samochodów niespełniających najwyższych norm emisji spalin.

Jak informuje RMF FM, podczas kontroli diagnostycznej samochody mają być znakowane nowymi plakietkami, informującymi o jakości emitowanych spalin i to ma być przepustka do strefy, którą określą władze samorządowe.

– Który samochód emituje powyżej tej normy, to takiej plakietki po prostu nie dostanie, nie będzie mógł wjeżdżać – mówi Tadeusz Arkit, poseł PO.

„No dobra panie pośle Tadeusz Arkit (PO), przekonał mnie Pan! Już lecę do pobliskiego salonu Skody i kupuję nowego Superba, bo nie mogę sobie pozwolić na to, aby mieć zakaz dojazdu do moich klientów moim starym rzęchem. Dziękuję, że jak to zwykle bywa z ludźmi z Pana partii, stanął Pan na wysokości zadania i pomyślał Pan za mnie. Dotychczas byłem wyjątkowo nieodpowiedzialnym kierowcą, nieświadomie zatruwającym moje otoczenie. Dodam jeszcze, że sam fakt, że jeżdżę samochodem z lat 90′ wynika oczywiście z mojego lenistwa i absolutnie nie ma nic wspólnego z tym, że Pana rząd łupie mnie ze wszystkich stron podatkami tak bardzo, że nie jestem w stanie odłożyć na coś porządnego. Jeszcze raz dziękuję! By żyło się lepiej!” – ironizuje na Facebooku Artur Dziambor z KNP.

Źródło: RMF FM

6 KOMENTARZE

 1. Oni są coraz bliżej przekroczenia pewnej bariery, o co modlę się co dnia. A gdy to się stanie, dalej pójdzie jak z górki.

  • Taktyka salami UE. Juncker czy Barroso powiedział: przeprowadzimy wszystkie nasze projekty, niezależnie co powiedzą na to wyborcy. Tylko powoli, projekt po projekcie.
   Wprowadzamy nową regulację i patrzymy czy ludzie protestują. Nie protestują, wprowadzamy kolejną. Protestują, to tę odkładamy na później i wprowadzamy inną.

   W ten sposób te kanalie liczą na polityczne zmęczenie obywateli. Jak do tej pory ta strategia niestety funkcjonuje.

 2. A co na to Konstytucja ? Czy to aby nie jest dyskryminacja ? A bańka niech pęka, tak, tak.

 3. Ludzie jeżdżą starymi samochodami, bo zwyczajnie nie stać ich na zaciąganie jeszcze jednej pętli na szyję w sytuacji gdy spłacają 30 letni kredyt na mieszkanie.
  Już nawet w gazetach przyznają,że jesteśmy skansenem europy – w Polsce jest najwięcej aut 10-cio letnich i starszych.

 4. Czy wie ktoś, jaki nr druku ma ten projekt, chciałbym go śledzić (chyba, że jeszcze nie wpłynął do Sejmu)

Comments are closed.