Korwin-Mikke: Potrzebujemy takich przywódców jak Margaret Thatcher!

REKLAMA

Podczas śniadania prasowego w Płocku, Janusz Korwin-Mikke mówił o polityce, jaką prowadziła Margaret Thatcher. To właśnie dzisiaj, 8 kwietnia, przypada druga rocznica śmierci brytyjskiej premier.

– Potrzebujemy silnych i zdecydowanych przywódców, którzy będą reformować kraj dla dobra przyszłych pokoleń, a nie mówić tylko o ciepłej wodzie w kranie, myśląc o najbliższych wyborach – mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke. – Potrzebujemy takich przywódców jak Margaret Thatcher, którzy realizują egoistyczne interesy swoich narodów. Ja właśnie takim prezydentem Polski będę.

REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke odniósł się także do zmiany regulacji prawnych dotyczących składek emerytalnych w Wielkiej Brytanii.

– Dawid Cameron wspaniale uczcił rocznicę śmierci Margaret Thatcher – likwidując system emerytalny! Możliwość decydowania o tym, co zrobić ze swoimi składkami to cios w samo serce socjalizmu i zapowiedź głębokich zmian w całej Europie. Tamtejsi emeryci mogą nawet wypłacić całość swoich składek i korzystniej je ulokować.

Janusz Korwin-Mikke mówił także o bardzo ważnej roli kobiet: My, prawica, jesteśmy za tym, by każdy mógł działać tak jak chce. Chcemy, by podatki były tak niskie, by mężczyzna ze swojej pensji mógł utrzymać całą rodzinę, ale jeśli kobieta będzie chciała pracować na 2 czy nawet 3 etatach, to oczywiście ma do tego prawo!

REKLAMA