Korwin-Mikke: Potrzebujemy takich przywódców jak Margaret Thatcher!

Podczas śniadania prasowego w Płocku, Janusz Korwin-Mikke mówił o polityce, jaką prowadziła Margaret Thatcher. To właśnie dzisiaj, 8 kwietnia, przypada druga rocznica śmierci brytyjskiej premier.

– Potrzebujemy silnych i zdecydowanych przywódców, którzy będą reformować kraj dla dobra przyszłych pokoleń, a nie mówić tylko o ciepłej wodzie w kranie, myśląc o najbliższych wyborach – mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke. – Potrzebujemy takich przywódców jak Margaret Thatcher, którzy realizują egoistyczne interesy swoich narodów. Ja właśnie takim prezydentem Polski będę.

Janusz Korwin-Mikke odniósł się także do zmiany regulacji prawnych dotyczących składek emerytalnych w Wielkiej Brytanii.

– Dawid Cameron wspaniale uczcił rocznicę śmierci Margaret Thatcher – likwidując system emerytalny! Możliwość decydowania o tym, co zrobić ze swoimi składkami to cios w samo serce socjalizmu i zapowiedź głębokich zmian w całej Europie. Tamtejsi emeryci mogą nawet wypłacić całość swoich składek i korzystniej je ulokować.

Janusz Korwin-Mikke mówił także o bardzo ważnej roli kobiet: My, prawica, jesteśmy za tym, by każdy mógł działać tak jak chce. Chcemy, by podatki były tak niskie, by mężczyzna ze swojej pensji mógł utrzymać całą rodzinę, ale jeśli kobieta będzie chciała pracować na 2 czy nawet 3 etatach, to oczywiście ma do tego prawo!

22 KOMENTARZE

  • Nawet jest zagrożenie, że kranów nie będzie, jak nas PiS na Moskwę poprowadzi.

   • I kto niby pójdzie na tą Moskwę ahaha… Proszę sobie wyobrazić mobilizację w obecnej Polsce…

    Wszem i wobec… KRANY BĘDĄ!

    • Wystarczy wielokilometrowa procesja z Jarem na czele!
     Najpierw Smoleńsk, potem Moskwa!
     Kacapy się wnerwią, dupną i KRANÓW NIET!

     • A niech idą! Każdy ma swoją Ziemię Obiecaną…

      A jak tam już pójdą to będzie to lepsza broń niż atomowa…

      To będzie koniec Rosji… ale KRANY BĘDĄ!

     • Jaro rozsiądzie się na Kremlu, miliony wstąpią do Rusopisu,
      a nam dupną tymczasem z Królewca!
      I KRANÓW NIET.

  • Panie j.
   Propozycja starego Archera:
   Niech pan jutro, po przebudzeniu, wejdzie pod zimny prysznic. Nie „cieplawy”, nie „chlodny”, nie „letni” tylko tak zimny jak to tylko mozliwe. Tylko niebieski kurek odkrecony albo wajcha przesunieta na maxa w kierunku niebieskiej kropki.
   Wojny od tego moze nie bedzie, ale byc moze w pierwszej chwili bedzie pan gotow zaglosowac nawet na Okorek, zeby tylko ta ciepla woda jednak byla.

   • hahaha po co? Szkoda mojego zdrowia…

    Archer! Proszę mi wypisać czynniki wpływające na temperaturę wody w kranie (ale oprócz wojny atomowej z Rosją i wyników wyborów prezydenckich)…

    • j.: to dla zdrowia wlasnie.
     Zeslanie na Syberie tez nazywano leczeniem klimatycznym.
     „czynniki wpływające na temperaturę wody w kranie”:
     – pokoj,
     – w miare stabilna gospodarka
     – dopracowana technika zdolna do podgrzania wody
     – dbalosc o infrastrukture energetyczna
     – gotowosc do placenia rachunkow za energie
     – … moze jakies inne merytoryczne, pozawojenne i pozapolityczne czynniki

 1. Nigdy, przenigdy nie można dopuścić, aby do władzy w Polsce doszedł ktoś taki jak Margaret Thatcher!! Thatcheryzm był straszną, niewrażliwą na krzywdę idelogią, która nie troszczyła się o najsłabszych i najbiedniejszych, co zresztą jest permanentną cechą wolnego rynku i kapitalizmu w ogóle. Thatcher nie przerwała głodówki protestacyjnej więźniów, na skutek czego ci biedacy zagłodzili się na śmierć. Usiłowała wprowadzić podatek pogłówny, który jest najbardziej niesprawiedliwym podatkiem, bo płacą go po równo bogaci i biedni. Demontowała zdobycze państwa socjalnego zmniejszając transfery budżetowe do najmniej zarabiających i zmuszając bezrobotnych do wykonywania ciękżkich, upokarzających prac w celu otrzymania zasiłku. Przenigdy nie możemy pozwolić, aby ta nieludzka ideologia prymatu dobra jednostki nad dobrem ogółu zatriumfowała w naszej ukochanej Ojczyźnie! Tylko Andrzej Duda może nam zbudować solidarne, bezpieczne i opiekuńcze państwo dobrobytu, bo wskazał na niego sam Premier Kaczyński, wielki patriota i mąż stanu. A jeżeli ktoś chciałby, aby w Sejmie zasiadały czarujące i mądre Polki, to polecam aby głosował na panią Annę Sobecką, Beatę Kempę (o ile wykaże skruchę i zyska aprobatę Jarosława) lub Krystynę Pawłowicz. Zwłaszcza pani Pawłowicz powinna ukontentować wszystkich czytelników NCzasu, wszak to o niej powiedział Prezes Kaczyński, że „jest takim Korwin-Mikkem Prawa i Sprawiedliwości”.

   • Tylko tyle masz do powiedzenia, mopanku? Bzdety smrodliwe tylko puszczać umiesz!

   • A ja, Eugeniuszu, wolalbym Dominike S. Zupelnie jak Krul. Oczywiscie nie po to aby prowadzic z nia polityczny dyskurs.

  • Fajna prowokacja. Usmialem sie po pachy.

   A co do Thatcher to jak sobie o niej wiecej poczytalem…to juz jej nie lubie. Jej ekonomiczne reformy byly niewystarczajace, obnizka podatkow prowizoryczna, a szalejaca cenzura rozwalila na dlugi czas Brytyjska kinematografie. Coz, lepiej juz sie powolywac na Ronalda Reagana niz Margaret.

  • Rozumiem, panie merol, ze jest pan gotow z wlasnej kieszeni doplacic na gorniczy socjal, gdy biedni gwarkowie gloduja pod ziemia.
   Problem Thatcher nie polegal na tym, ze z zelazna konsekwencja, broniac pieniedzy podatnika, doprowadzila do zamkniecia nierentownych kopaln i przestala doplacac do British Railways, tylko ze nie stworzyla pracownikom tych kopaln zadnej rozsadnej alternatywy zatrudnienia. Tego bledu nie popelnili dekare pozniej Niemcy, gdy likwidowali kopalnie w zaglebiu Ruhry. Zlikwidowac panstwowa kopalnie jest latwo. jeden podpis, paru poslusznych lordow, ktorzy podniosa reke do gory i ciach. Nie ma. Ale co potem? Wlasnie. Thatcher (i Korwin) powiedza: nic potem, jest wolny rynek, jestescie wolni, szukajcie sobie innej pracy bo tu dla was pracy juz nie ma i to wszystko w tym temacie.
   Co sie czarujacych (niekoniecznie madrych) Polek tyczy to moze by tak zaglosowac na ta Ogorek? Pod jednym wszakze warunkiem: jezeli dostanie sie do sejmu to co dzien rano bedzie robic tam transmitowany na caly kraj striptease. A potem niech sobie obraduje i glosuje jak chce. Co pan na to?

 2. Jeżeli pojawia się temat Pani Margaret to niewątpliwie Pan Janusz nie omieszka kilkukrotnie wspomnieć, że Pani Thatcher była przeciwniczką prawa głosu dla kobiet… jakby kur… nie można było tego pominąć. Ekipa od KORWINa wycisza tego typu debilizmy Pana Janusza dosyć skutecznie, ale one zawsze będą w „internetach” hulać. W tym momencie muszę przyznać skuteczność „dworu” Krula. Brawo, może jednak dacie radę i takich starych (nie podlegających modzie) libertarian jak ja przekonacie, aby jednak oddać na starego sklerotyka swój głos…

 3. Chce pan, panie Mikke, byc jak Thatcher to niech pan zachowuje sie jak Thatcher a nie wygaduje wszem i wobec, ze osobiscie kocha pan Rosje, bo Thatcher Rosji nie kochala i nie wloczyla sie po ich konsulatowych rautach dla paru darmowych kieliszkow niezlego szampanskoje. I nie szlajala sie po katach z najprzystojniejszym czlonkiem partii konserwatywnej zeby potem brukowa prasa nie pisala o jakichs wyniklych z tego dzieciach.
  Czlowiek, ktory tak latwo ulega swoim popedom, jest czlowiekiem slabym, latwo ulegajacym naciskom, manipulowalnym.
  Pan, panie Mikke, nie bedzie zadnym tam

 4. Nie bardzo rozumiem napawania się przez Janusza Mikke dokonaniami innych, na dodatek naszych wrogów . Janusz Mikke jest posłem do Parlamentu Europejskiego i tam powinien wreszcie zacząć działać . Nie chodzi mi o kolejne pyskówki , ale o rzecz , która jeśli sie powiedzie , rozwali Unie Europejską . Powołanie frakcji polskiej na zasadzie nacjonalistycznej rozwali UE. Jej powstanie spowoduje powstanie innych frakcji narodowych , a to oznacza koniec rzeczywistej hegemonii Niemiec w UE. Niemcy bedą mogły tylko odwołać się do swoich posłów , a to oznacza trwałą utratę kontroli nad PE . Wtedy Niemcy same będą dążyć do jak najszybszej likwidacji UE.
  UE nie jest tworem socjalistycznym , jak twierdzi np Janusz Mikke , tylko przedsięwzięciem czysto kapitalistycznym. Obecny stan Unii , katastrofa gospodarcza właściwie wszystkich państw oprócz Niemiec , nie zaistniał samorzutnie tylko jest skutkiem planu, który jest realizowany przy pomocy Unii. Podstawowym celem tego planu jest stworzenie koniunktury dla przemysłu niemieckiego kosztem pozostałych państw, co oznacza w rzeczywistości zniszczenie nie niemieckiego przemysłu . Niemcy stanowiący stosunkowo niewielki odsetek ludności Unii mogą nią manipulować tylko za pomocą fikcyjnych podziałów na europejskich socjalistów ,europejskich liberałów itd. .Te podziały są fikcyjne , ponieważ np socjaliści z Grecji , Niemiec i Polski mają zupełnie inne interesy , w zdecydowanej większości ze sobą sprzeczne . To samo dotyczy innych grup politycznych. Jedyną możliwością storpedowania niemieckiego planu jest na początek powołanie frakcji polskiej.
  Tą samą drogą powinni pójść Polacy mieszkający w USA,jeżeli chcą mieć jakikolwiek wpływ na rząd USA. Konkretnie Polacy powinni założyć partię na zasadzie narodowej.Obecny system 2 partii w USA jest sposobem na utrzymanie władzy w rękach Anglosasów, stanowiących mniejszość, nad pozostałymi narodami zamieszkującymi Stany Zjednoczone.

 5. A ja myślałem, że Margaret Thatcher była lawirantką, bo zamknęła (zamknęła nie sprywatyzowała) deficytowe państwowe kopalnie. Była także rusofobką, która wspólnie z Reaganem mało nie wywołała trzeciej wojny światowej spiskując przeciw biednym Rosjanom. A dla dorosłych:
  Szanujmy Janusza Korwina-Mikke za to, co dotychczas zrobił, ale teraz zostawmy go w piaskownicy z jego nowymi kuplami i zabaweczkami: samolocikiem, pistolecikami i szpiegowskimi komiksami. Trzeba szukać nowego Korwina …. tym razem w wersji dla dorosłych. Więcej (uwaga! dla osób powyżej 18 lat i umiejących czytać – nie będzie filmików): http://tekastanczyka.blog.pl/2015/03/31/szukamy-korwina-dla-doroslych/

Comments are closed.