Protest Wolnych Konopi

Pod Sejmem odbył się protest Wolnych Konopi w sprawie m.in. zalegalizowania używania konopi w medycynie i uniewinnienia Jakuba Gajewskiego, któremu grozi 15 lat więzienia za sprowadzenie do Polski 900 gramów oleju z kwiatów konopi indyjskich.

Partia KORWiN od zawsze stoi na stanowisku, że nie powinno się karać za używanie marihuany. Państwo nie powinno zakazywać dorosłym ludziom czynów, które nie naruszają wolności innych ludzi.

– Prawo do jedzenia, picia i palenia, czego chcę (choćby był to cyjanek potasu), to moje prawo niezbywalne – i nikt nie ma prawa mi tego zabraniać ani na to zezwalać! – mówi europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke zapowiedział, że jako prezydent ułaskawi każdego, kto został skazany za posiadanie, zażywanie lub uprawę marihuany, niezależnie od tego, czy cel był medyczny czy rekreacyjny.

– Na pewno bym ułaskawiał tych, których się wsadza za to, że mają trawkę. Ale – uwaga – diler, który sprzeda nieletniemu narkotyki, nie będzie mógł na mnie liczyć, ale tych, którzy mają na swoje potrzeby, oczywiście będę ułaskawiał od razu – JKM.

Źródło: Biuro Prasowe Partii KORWiN

Comments are closed.