JKM: Media próbują mnie skłócić z Kukizem

Prenumerata NCZ! z prezentem

Na Placu Artystów w Kielcach odbył się Wielki Wiec Wyborczy europosła Janusza Korwin-Mikkego, kandydata Partii KORWiN na prezydenta RP. Mimo kiepskiej pogody na placu zgromadziło się ponad 2 tysiące osób.

Wielki+wiec+w+Kielcach.– Media próbują mnie skłócić z Pawłem Kukizem. Ja się nie dam skłócić, w tej chwili mówimy wspólnym głosem prawicy, która domaga się radykalnych zmian w tym państwie. Przez wiele lat byłem sam, teraz jest nas znacznie więcej – mówił Janusz Korwin-Mikke. – Pan Duda i pan Komorowski ewidentnie prą do wojny. Jeżeli zagłosujecie państwo na tych dwóch kandydatów, to III wojnę światową mamy jak w banku – dodał. – Ja nie jestem gołębiem – raczej jastrzębiem. Nie mamy żadnych podstaw, żeby prowadzić wojnę z Rosją. Są kręgi w USA, które prą do wojny i to stanowczo, bo USA jest zadłużone i to niebotycznie. My natomiast musimy zachować neutralność w tej kwestii – zaznaczył.

Na wiecu zabrał głos także Kamil Cebulski, przedsiębiorca, założyciel szkoły ASBiRO, nazywany często „najmłodszym polskim milionerem”.

– Dziennie trzy firmy przenoszą się do Anglii. Są to głównie ludzie młodzi, wykształceni, np. z branży informatycznej. Tu nie chodzi tylko o te 10 tys. GBP, które są zwolnione z podatku dochodowego w Wielkiej Brytanii, ani o wynoszące dwa razy tyle zwolnienia z ZUS. Tu chodzi o tę przeklętą biurokrację, która nas niszczy – powiedział Cebulski.

Tekst i zdjecie: Biuro Prasowe Partii KORWiN

Comments are closed.