KORWiN: To jest atrapa referendum

– Ostatnio postawiliśmy ultimatum prezydentowi Komorowskiemu, dotyczące referendum. To ultimatum nie zostało spełnione – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie Konrad Berkowicz, rzecznik prasowy kampanii prezydenckiej partii KORWiN.

– Zbliżające się referendum to nie jest referendum, tylko atrapa referendum. I to w dodatku zorganizowana za nasze pieniądze przez Bronisława Komorowskiego – powiedziała Agata Banasik, szefowa kampanii referendalnej Partii KORWiN. – My, Partia KORWiN, od dawna mówimy, że Polsce są potrzebne realne zmiany, realne i prawdziwe referendum. Przypominamy, że nasze protesty w czasie kampanii prezydenckiej doprowadziły do obalenia rządów Bronisława Komorowskiego, a teraz postaramy się obalić ostatnie jego oszustwo, czyli referendum. Dlatego od dzisiaj będziemy apelować do Polaków: nie idźcie na referendum, nie dajcie się wkręcić w tę hucpę, nie dajcie się wkręcić w referendum Bronisława Komorowskiego – dodała.

– Dlaczego uważamy, że to referendum jest oszustwem i atrapą? – pytał Berkowicz. – Zacznijmy od pierwszego pytania dotyczącego wprowadzenia JOW-ów – konstytucjonaliści już wypowiedzieli się, że nie można stawiać wiążącego pytania, dotyczącego spraw, które wymagają zmiany konstytucji, więc odpowiedź na to pytanie nie jest wiążąca. Drugie pytanie, dotyczące finansowania partii politycznych, to jest skandaliczna kpina z wyborców, to jest kpina z Polaków. Bo jeżeli ktoś jest przeciwny finansowaniu partii politycznych z budżetu państwa – odpowie w referendum: „nie”, a jeśli ktoś jest za dwukrotnym zwiększeniem finansowania też odpowie: „nie”! Nic tej odpowiedzi nie wynika,, nie wiadomo, za czym właściwie opowiedzieli się Polacy. Trzecie pytanie jest bezprzedmiotowe, bo jak wiadomo, już w piątek Sejm przegłosował nowelizację ustawy, która reguluje tę kwestię tak, jak sugerowało to trzecie pytanie. W związku z tym to referendum to jest atrapa, to jest oszustwo i zasłona dymna dla systemu, dlatego nasze hasło to: „Antysystemowcy przeciw referendum Komorowskiego”, ponieważ uważamy, że każdy antysystemowiec powinien bojkotować to referendum – podkreślił.

Źródło: Biuro Prasowe Partii KORWiN

Comments are closed.