Jak celnicy niszczą polski przemysł

Sławomir Siwy, przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL, napisał list do premier Ewy Kopacz, w którym oskarża aktualne władze między innymi o to, że rękami celników niszczą polskie firmy i polski przemysł.

Siwy pisze w liście, że działania Służby Celnej ukierunkowano „na małe polskie rodzinne firmy z jednoczesnym zapewnieniem praktycznie pełnej swobody firmom z udziałem kapitału zagranicznego”. Z kolei działania Służby Celnej przeciwko osobom pracującym w szarej strefie były nieadekwatne do potrzeb, a ponadto z wielu niewinnych podatników uczyniono przestępców.

Związkowiec podkreśla, że „stanowieniem prawa i jego interpretacją w Ministerstwie Finansów oraz metodami zarządzania S.C. praktycznie wyniszczono niektóre sektory polskiego przemysłu np. przemysł gorzelniczy i spowodowano ‘ucieczkę’ odpraw z Polski”.

Konkretnym przykładem tego, w jaki sposób konstytucyjne organy III RP niszczą polskie firmy, jest Marek Kubala, przedsiębiorca z Wałbrzycha. W wyniku niesłusznego tymczasowego aresztowania doszło do upadku jego biznesu sprzedaży samochodów. Teraz Kubala sądownie domaga się od skarbu państwa (czyli podatników) 43 mln zł odszkodowania. Z pewnością winnym bankructwa firmy prokuratorskim urzędnikom włos z głowy nie spadnie.

Reklama / Advertisement

Comments are closed.