Tak tworzy się miejsca pracy

Lewicowy portal strajk.eu wymienił pozytywne skutki legalizacji marihuany w amerykańskim stanie Kolorado.

Po pierwsze, dziesiątki milionów dolarów, które napłynęły do stanowego budżetu z podatków nałożonych na sprzedaż marihuany medycznej i rekreacyjnej zostały przeznaczone na cele edukacyjne, socjalne i inne wydatki publiczne. Co ciekawe, w 2014 roku wpłynęło z tego tytułu ponad dwa razy więcej pieniędzy niż było to przewidziane w założeniach budżetowych. Jednak z punktu widzenia faktu, że te pieniądze zostały odebrane mieszkańcom, nie jest to bynajmniej pozytywny skutek.

Po drugie, tylko w 2014 roku powstało ponad 10 tys. nowych miejsc pracy w sektorze sprzedaży marihuany, dzięki czemu stopa bezrobocia w stanie Kolorado spadła z 8 do 5,2 procent.

Po trzecie, rekordowe zyski, rozwój i wzrost zatrudnienia odnotowała branża gastronomiczna, co jest efektem dopuszczenia marihuany do legalnego obrotu. Skutkiem jej konsumpcji jest bowiem drastyczne podwyższenie apetytu. W wielu lokalach, dla osób „po spożyciu”, przygotowywane są specjalne menu złożone z dań i przekąsek niskokalorycznych i obfitych w błonnik.

Po czwarte, ogólny wskaźnik przestępczości zmalał w całym stanie Kolorado o 15 procent, a od stycznia 2013 roku do grudnia 2014 roku liczba zabójstw spadła o 44 procent.

Źródło: strajk.eu

Comments are closed.