JKM: Wolność dla kierowców

JKM na motorze2Przed budynkiem Sejmu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele partii KORWiN przedstawili postulaty przygotowane przez niestartującą w obecnych wyborach Partię Kierowców. Europoseł Janusz Korwin-Mikke przyjechał na konferencję prasową na motorze.

– Partia Kierowców przygotowała 21 postulatów, na dzisiejszą konferencję wybraliśmy kilka z nich – rozpoczął Tomasz Sommer, rzecznik prasowy. – Chcielibyśmy reprezentować w Sejmie także kierowców. Ostatnia kadencja była okresem zupełnej paranoi, jeśli chodzi o narzucanie nowych ograniczeń na kierowców. Teraz, pod koniec kadencji, doszło do buntu nawet w PO i te ostatnie ograniczenia, bez sensu wprowadzane na ostatni moment kadencji Sejmu, zostały zablokowane przez jednego senatora z PO. My oczywiście te wszystkie ograniczenia będziemy chcieli znieść.

– Kierowcy traktowani są w Polsce jak dojne krowy (…). Zakłada się, że skoro mają samochód, to mają też dużo pieniędzy i można z nich „doić” bez ograniczeń, nakładając coraz to nowe podatki i opłaty. To jest naprawdę skandal, jak się traktuje kierowców. My reprezentujemy postulaty ważne z punktu widzenia kierowców. powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, kandydujący z pierwszego miejsca na liście warszawskiej.

Krzysztof Drzymała, kierowca rajdowy, kandydujący z piątego miejsca na liście gdańskiej partii KORWiN, przedstawił postulaty:

1) obniżenie akcyzy na paliwa do minimalnej wielkości dopuszczonej przez Komisję Europejską;

2) przeznaczenie całości wpływów z akcyzy na budowę dróg i inne potrzeby ich użytkowników – również na potrzeby doszkalania kierowców, takie jak tory wyścigowe, które są w Polsce bardzo potrzebne;

3) zniesienie wszelkich – z wyjątkiem obowiązujących wskutek umów międzynarodowych – ograniczeń w sprowadzaniu zza granic pojazdów mechanicznych;

4) wprowadzenie rozsądnej granicy trzeźwości (0,6‰ dla kobiet i 1‰ dla mężczyzn);

5) zniesienie przymusu ubezpieczeń OC – z wyjątkiem ubezpieczenia od spowodowania śmierci lub trwałego kalectwa poszkodowanego.

– Jesteśmy przeciwko wszystkim przymusom, które utrudniają życie kierowców. Koniec walki z polskimi kierowcami na drogach – dodał Drzymała.

Źródło: Biuro Prasowe Partii KORWiN

Comments are closed.