REKLAMA

wiec Katowice 22.11.15Ulicami Gdańska przeszedł marsz pod hasłem „Nie! Dla imigrantów”, którego uczestnicy wyrazili sprzeciw wobec polityki Unii Europejskiej narzucającej krajom członkowskim kwotowy system rozdzielania nielegalnych cudzoziemców.

Około 2000-osobowy marsz zorganizowała partia KORWiN wspólnie z m.in. KNP, Młodzieżą Wszechpolską, Ruchem Narodowym, Obozem Narodowo-Radykalnym, stowarzyszeniem KoLiber, stowarzyszeniem Republikanie oraz ugrupowaniem Kukiz’15.

REKLAMA

Według policji niektórzy manifestanci mieli odpalać race i wykrzywiać hasła wzywające do nienawiści oraz doszło też do przepychanek, w wyniku czego zatrzymano cztery osoby.

– Nasza manifestacja nie ma antyislamskiego charakteru. Chcemy w sposób wyraźny sprzeciwić się polityce Unii Europejskiej, która doprowadziła do tego, że w granicach UE mamy ok. 1,5 miliona imigrantów. Państwa takie jak Niemcy czy Francja zupełnie nie wiedzą, jak sobie z tym żywiołem poradzić. Smutne wydarzenia, które rozegrały się niedawno Paryżu to tragiczny efekt prowadzenia niewłaściwej polityki migracyjnej – powiedział w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” Karol Rabenda, prezes regionu pomorskiego partii KORWiN, współorganizator marszu.

Podobny antyimigrancki wiec miał miejsce w Katowicach, gdzie m.in. odbyła się inscenizacja rozstrzeliwania ludzi przez islamistów. Około 500-osobową manifestację zorganizowali wspólnie: partia KORWiN, KNP, Młodzież Wszechpolska, ONR, Narodowe Odrodzenie Polski oraz Grupa Patriotyczna.

„Wiec protestu był przeciwko przymusowym narzucanym nam obcym kulturowo i dodatkowo nastawionym roszczeniowo tzw. uchodźcom. Nie chcemy dostawać ludzi określanych jako „kwota”. Nie chcemy budować dla nich obozów, by uniemożliwić im uciekanie z naszego kraju. Nie chcemy by obce rządy z rządem Niemiec na czele, bez zgody naszego parlamentu cokolwiek nam przydzielały, przysyłały lub nawet miały taki zamiar w stosunku do jakby nie było częściowo suwerennego kraju” – napisała katowicka Grupa Patriotyczna.

Jak przypomina fronda.pl, tylko w ubiegłym tygodniu przez ulice polskich miast przeszło kilka marszów, których uczestnicy protestowali przeciwko przyjmowaniu imigrantów z krajów islamskich. Manifestacje odbyły się m.in. we Wrocławiu, w Krakowie, Łodzi czy Radomiu.

Na zdjęciu wiec w Katowicach. Fot. Grupa Patriotyczna

REKLAMA