Sprzeciw wobec imigrantów

wiec Katowice 22.11.15Ulicami Gdańska przeszedł marsz pod hasłem „Nie! Dla imigrantów”, którego uczestnicy wyrazili sprzeciw wobec polityki Unii Europejskiej narzucającej krajom członkowskim kwotowy system rozdzielania nielegalnych cudzoziemców.

Około 2000-osobowy marsz zorganizowała partia KORWiN wspólnie z m.in. KNP, Młodzieżą Wszechpolską, Ruchem Narodowym, Obozem Narodowo-Radykalnym, stowarzyszeniem KoLiber, stowarzyszeniem Republikanie oraz ugrupowaniem Kukiz’15.

Według policji niektórzy manifestanci mieli odpalać race i wykrzywiać hasła wzywające do nienawiści oraz doszło też do przepychanek, w wyniku czego zatrzymano cztery osoby.

– Nasza manifestacja nie ma antyislamskiego charakteru. Chcemy w sposób wyraźny sprzeciwić się polityce Unii Europejskiej, która doprowadziła do tego, że w granicach UE mamy ok. 1,5 miliona imigrantów. Państwa takie jak Niemcy czy Francja zupełnie nie wiedzą, jak sobie z tym żywiołem poradzić. Smutne wydarzenia, które rozegrały się niedawno Paryżu to tragiczny efekt prowadzenia niewłaściwej polityki migracyjnej – powiedział w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” Karol Rabenda, prezes regionu pomorskiego partii KORWiN, współorganizator marszu.

Podobny antyimigrancki wiec miał miejsce w Katowicach, gdzie m.in. odbyła się inscenizacja rozstrzeliwania ludzi przez islamistów. Około 500-osobową manifestację zorganizowali wspólnie: partia KORWiN, KNP, Młodzież Wszechpolska, ONR, Narodowe Odrodzenie Polski oraz Grupa Patriotyczna.

„Wiec protestu był przeciwko przymusowym narzucanym nam obcym kulturowo i dodatkowo nastawionym roszczeniowo tzw. uchodźcom. Nie chcemy dostawać ludzi określanych jako „kwota”. Nie chcemy budować dla nich obozów, by uniemożliwić im uciekanie z naszego kraju. Nie chcemy by obce rządy z rządem Niemiec na czele, bez zgody naszego parlamentu cokolwiek nam przydzielały, przysyłały lub nawet miały taki zamiar w stosunku do jakby nie było częściowo suwerennego kraju” – napisała katowicka Grupa Patriotyczna.

Jak przypomina fronda.pl, tylko w ubiegłym tygodniu przez ulice polskich miast przeszło kilka marszów, których uczestnicy protestowali przeciwko przyjmowaniu imigrantów z krajów islamskich. Manifestacje odbyły się m.in. we Wrocławiu, w Krakowie, Łodzi czy Radomiu.

Na zdjęciu wiec w Katowicach. Fot. Grupa Patriotyczna

Prenumerata NCZ! z prezentem

Comments are closed.