Prezydenci a bieda. Mądrość XIX-wiecznych prezydentów USA

9 marca 2016 r. zapraszamy do Warszawy na spotkanie z prof. LAWRENCEM REEDEM. Ekonomista, działacz wolnorynkowy, prezes największego i najstarszego amerykańskiego think tanku promującego wolność gospodarczą przyjedzie do Polski na zaproszenie fundacji PAFERE (facebook.com/FundacjaPAFERE/)

KIEDY: 9 marca 2016 r., godz. 17:00 – 19:00
GDZIE: Szkoła Główna Handlowa (SGH), al. Niepodległości 162 (Warszawa). GŁÓWNY GMACH UCZELNI (tuż przy stacji metra Pole Mokotowskie) SALA WYKŁADOWA NUMER 152G (pierwsze piętro)

WSTĘP WOLNY!

Spotkanie to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby osobiście poznać i w luźnej, akademickiej atmosferze porozmawiać z prezesem Foundation for Economic Education (http://fee.org/). Ta założona w 1946 roku organizacja od dziesięcioleci promuje idee wolności gospodarczej. Z wydawanym przez think tank magazynem „The Freeman” związani byli tacy „apostołowie” wolnego rynku jak Ludwig von Mises, F.A. Hayek, Henry Hazlitt, Milton Friedman…
Spotkanie to także okazja, aby pogłębić swoją wiedzę.

Profesor wygłosi wykład pt. „Presidents and Poverty: Wisdom from 19th Century American Chief Executives” (How our first 25 presidents saw the role of government in alleviating poverty). Pan Profesor ma oczywiście świadomość, że będzie rozmawiał z ludźmi, którzy w znakomitej większości nie posługują się językiem angielskim płynnie. W razie potrzeby nasz tłumacz będzie służył pomocą!

Pamiętajmy, że jednym z głównych powodów, nieznanego poprzednio w dziejach świata rozwoju gospodarczego, technologicznego i postępu materialnego Zachodu i ludzkości w XIX wieku, był amerykański system społeczno-gospodarczy, który ograniczając do minimum rolę państwa w gospodarce i zapewniając rządy prawa oparte na poszanowaniu własności prywatnej, uwolnił z ucisku olbrzymie siły twórcze narodu, pozwalając mu na swobodne polepszanie swego bytu i bogactwa.

Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH zainteresowanych. Wstęp na spotkanie z Profesorem jest oczywiście WOLNY (brak wymogu rejestracji itp.)

ORGANIZATORZY:
PAFERE: facebook.com/FundacjaPAFERE
FEE: https://www.facebook.com/feeonline
SGH: SKN Badań nad Konkurencyjnością

PATRONI:
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE): www.pte.pl
Forum Uczelni Ekonomicznych (FUE): facebook.com/ForumUczelniEkonomicznych

W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT:
[email protected]
(48) 792 55 93 29 / (48 22) 633 52 30

Comments are closed.