W całej Polsce odbyły się antyimigranckie protesty

W całej Polsce antyimigranckie manifestacje zorganizował Kongres Nowej Prawicy, Młodzież Wszechpolska, a także inne organizacje patriotyczne.

Jak informuje wp.pl, manifestacja w Gdańsku odbyła się pod hasłem „NIE dla imigrantów”, a w Łodzi protest pod hasłem „Łódź przeciwko nielegalnym imigrantom”.

— Europa jest zalewana falą imigrantów i uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Niesie to z sobą realne zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli. Nie możemy zgadzać się na narzucanie przez Unię Europejską kwot dotyczących przyjmowania uchodźców i imigrantów. Jako obywatele rzekomo suwerennego państwa domagamy się od rządzących jednoznacznego zakazu przyjmowania ludności z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki – powiedział Przemysław Majewski, prezes oddziału gdańskiego KNP.

Z kolei we Wrocławiu skandowano m.in.: „Tu jest Polska, nie Bruksela, tu islamu się nie wspiera” oraz „Precz z unijną okupacją” i spalono portrety kanclerz Angeli Merkel. Manifestacje odbyły się także m.in. w Katowicach, Białymstoku i Radomiu.

Organizatorzy pikiety w Katowicach napisali na Facebooku cele akcji: „Zgromadzenie ma na celu napiętnowanie islamskiego terroru. Towarzyszących mu morderstw, nienawiści, kłamstwa, niewolnictwa, gwałtów oraz pedofilii. Wystosowanie petycji do przedstawicieli Ligi .Muzułmańskiej. Uznanie organizacji jako persona non grata. Petycja do Prezydenta Miasta Katowic. Jako sprzeciw finansowaniu Ligi Muzułmańskiej z Budżetu Miasta. Oświadczenie Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej w sprawie projektu zmiany art. 256 KK”.

Główne media tradycyjnie milczą na temat protestów.

Comments are closed.