Ksiądz potępia program 500+!

„Program Rodzina 500+ stawia w niebezpieczeństwie ludzką wolność, a życie rodziny i dziecka zostaje uprzedmiotowione. Rządowy program jest brutalnym wejściem w najbardziej intymną sferę ludzkiego życia” – uważa ojciec dr Jacek Gniadek, misjonarz aktualnie pracujący w Zambii.

 

„Interwencjonizm państwowy w kontekście kryzysu imigracyjnego w Europie nie tylko dzisiaj nakazuje nam, kogo mamy u siebie przyjąć w własnym domu, ale za pieniądze podatników chce wpływać również na kształt naszych rodzin. Ku mojemu zaskoczeniu w prasie katolickiej widzę zupełny brak teologiczno-moralnej oceny rządowego programu. Czy każdy człowiek nie ma prawa do tego, aby urodzić się w sposób godny, w wolnym „akcie miłości rodziców”, a nie dlatego że w dalszej perspektywie pojawia się rodzinny zasiłek?” – napisał na swoim blogu ojciec Gniadek.

„Program 500+ jest kolejnym socjalistycznym wymysłem, który z jednej strony jest szkodliwy ekonomicznie, a z drugiej zabójczy moralnie. Nasza cywilizacja upadła, skoro musimy się posuwać do takiej metody, by Polacy chcieli mieć dzieci! Nie rozumiem najbardziej księży, z których znakomita większość zachwyca się tym programem. Socjalizm jest wrogiem Kościoła, czy Wy to w końcu zrozumiecie?!” – napisał na Facebooku Paweł Walo, rzecznik prasowy Kongresu Nowej Prawicy.

Program 500 Plus został uruchomiony przez rząd PiS 1 kwietnia br.

Comments are closed.