Miller przeprosi prof. Chazana!

W postępowaniu przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia Leszek Miller, były premier z SLD, zobowiązał się do przeproszenia prof. Bogdana Chazana.

 

Jak informuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Leszek Miller przyznał, że jego wypowiedzi dotyczące prof. Bogdana Chazana były krzywdzące i niezasłużone. Zobowiązał się również do przeproszenia byłego dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, którego w lipcu 2014 roku nazwał „religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne; zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą”. Polityk twierdził, że tacy lekarze, jak prof. Chazan „stanowią zagrożenie dla życia kobiet i skazują je na cierpienie” oraz „odmawiają wykonywania obowiązków zawodowych”. W swoich wypowiedział podważał on prawo lekarzy kierujących się nakazami sumienia do zajmowania stanowisk dyrektorów publicznych placówek ochrony zdrowia.

Leszek Miller zobowiązał się do opublikowania przeprosin za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej oraz w wydaniu papierowym ogólnopolskiego dziennika „Rzeczpospolita”.

Postępowanie zostało wszczęte w imieniu prof. Bogdana Chazana przez prawników Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Comments are closed.