„KORWiN dla bezpieczeństwa”

Prenumerata Najwyższego Czasu!

Partia KORWiN startuje z kampanią „KORWiN dla bezpieczeństwa”, proponując pakiet trzech ustaw, które poprawią bezpieczeństwo Polaków.

 

Partia KORWiN proponuje trzy projekty ustaw:
1) ustawa dająca wszystkim dorosłym i odpowiedzialnym Polakom dostęp do broni,
2) ustawa poszerzająca granice obrony koniecznej, pozwalając Polakom bronić siebie, swoich bliskich i dobytku,
3) ustawa przywracająca karę śmierci dla morderców, która skutecznie odstrasza bandytów i jest sprawiedliwą karą dla zwyrodnialców.

– Partia KORWiN wychodzi z założenia, że obywatele powinni być chronieni, a najlepiej się broni, kiedy można zrobić to samemu. Dlatego chcemy dać obywatelom jak najwięcej praw do obrony. Przywróceniem kary śmierci dla morderców powinno zająć się państwo. Musimy poszerzyć prawo do obrony koniecznej, tak żeby obywatel napadnięty przez bandziora mógł się obronić, zamiast bać się, że sam pójdzie siedzieć, ponieważ zrobił krzywdę bandziorowi. To przestępca powinien się bać, a nie zaatakowany obywatel – powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN.

– Ustawa o broni i amunicji w wersji, w której obowiązuje w chwili obecnej, to jedna z najbardziej restrykcyjnych ustaw w Europie. To ustawa, którą należy zmienić i taki nowoczesny akt prawny został przygotowany przez Fundację Rozwoju Strzelectwa i Ruch Obywatelski Miłośników Broni, posiłkujemy się tym projektem. Jeżeli chodzi o projekt ustawy o obronie koniecznej, to również autorem tego projektu jest pan mecenas Andrzej Turczyn – powiedział Przemysław Wipler, wiceprezes partii KORWiN.

– Partia KORWiN wraz z Ruchem na Rzecz Kary Śmierci rozpoczyna zbieranie podpisów pod ustawą przywracającą karę śmierci dla morderców. Chodzi o najcięższe zbrodnie, dokonane z premedytacją, nie w afekcie, i takie, w których wina nie budzi żadnych wątpliwości – stwierdził Konrad Berkowicz, lider partii KORWiN w Krakowie. – Jest to w istocie projekt Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości, zgłosił go w 2004 roku z grupą 15 posłów. Prawo i Sprawiedliwość głosowało dwukrotnie za tym projektem i my, przynosząc podpisy i ten projekt do Sejmu, mówimy głośno: „Sprawdzam”. Liczymy, że Prawo i Sprawiedliwość zagłosuje za własnym projektem, teraz, kiedy ma większość i może wprowadzić ten projekt w życie – dodał.

– Proponujemy zmianę w kodeksie karnym – powiedział Dawid Lewicki, lider partii KORWiN w regionie świętokrzyskim. – Ta ustawa jest kluczowa do tego, żebyśmy mogli bronić się przed bandytami, którzy napadają na nasze mieszkania i domy, którzy mogą atakować nasze rodziny. Dziś praktycznie każdy, kto się broni, każda ofiara, może zostać postawiona po drugiej stronie i stać się katem. Nadgorliwość prokuratorów często powoduje, że oskarżają napadniętą osobę o przekroczenie granic obrony koniecznej, ponieważ ofiara powinna była zastosować współmierne środki ochrony do tych użytych przez bandytę. Powoduje to, że Polacy boją się bronić samych siebie lub interweniować – zaznaczył.

Źródło: Partia KORWiN

Comments are closed.