Clinton blokuje tanie loty do USA

samolot01Wpływowi amerykańscy politycy, na czele z Hillary Clinton i Bernie Sandersem, którzy ubiegają się o nominację Partii Demokratycznej na kandydata w wyborach prezydenckich w USA, chcą zablokować plany norweskiej linii lotniczej Norwegian, która chce zwiększyć ilość tanich lotów z Europy do USA.

 

Jak informuje serwis fly4free.pl, „za wszystkim stoi lobby amerykańskich linii, jak Delta czy American Airlines, którym nie jest w smak konkurencja ze strony taniego przewoźnika”. W amerykańskiej Izbie Reprezentantów powstaje projekt uchwały, który ma zablokować plany Norwegiana. Pod projektem podpisało się 36 kongresmenów, a także Sanders i Clinton. Ta ostatnia socjalistka powiedziała, że będzie przekonywać prezydenta Baracka Obamę, by zablokował rozwój norweskiej linii lotniczej.

Chodzi o to, że linie Norwegian chcą skorzystać z liberalnego prawa pracy obowiązującego w Irlandii, by oferować jeszcze tańsze połączenia transatlantyckie, a kongresmeni zarzucają im… nieuczciwą konkurencję – wyjaśnia fly4free.pl.

– Robimy dokładnie to, czego się od nas oczekuje, to znaczy: tworzymy miejsca pracy w USA, rozwijamy turystykę, a także dajemy Amerykanom produkt, na który ich stać – broni się Lass Sandaker-Nielsen, rzecznik norweskiej linii.

No i mamy wolny rynek według standardów socjalistów z Partii Demokratycznej.

Fot. T. Cukiernik

Comments are closed.