REKLAMA

flaga niemcy francjaSerwis tvp.info informuje, że Frank-Walter Steinmeier, niemiecki minister spraw zagranicznych na spotkaniu w Pradze przedstawi państwom Grupy Wyszehradzkiej ultimatum dotyczące utworzenie europejskiego superpaństwa zamiast Unii Europejskiej!

Według niemiecko-francuskiego projektu w nowym państwie decydujące zdanie miałby Berlin i Paryż, a pozostałe dotychczasowe kraje członkowskie nie miałyby prawa do „własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego”.

REKLAMA

Dotychczasowe państwa nie mogłyby już prowadzić własnej polityki zagranicznej, a także straciłyby kontrolę nad własnymi granicami oraz procedurami wpuszczania i relokowania uchodźców.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Teraz już wiadomo, dlaczego unijni oficjele żądają od Londynu szybkiego przysłania wniosku o opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. To jedyny kraj, który były zdolny sprzeciwić się tym szalonym planom i powstrzymać niemiecko-francuską hegemonię w Europie.

Będzie wojna?

Źródło: tvp.info

REKLAMA