Bunt podatników!

Libertariański czarnoskóry aktywista Gary St. Fleur, założyciel organizacji Uratować Scranton, przekonał ponad 60 przedsiębiorców tego małego miasta w Pensylwanii w USA, aby podpisali petycję, w której odmawiają płacenia miejskiego podatku nałożonego na biznes.

Podatek został nałożony na sprzedawców detalicznych, hurtowników i usługodawców i wynosi 3 procent od wartości brutto rachunków wystawionych przez przedsiębiorców. Niektórzy przedsiębiorcy już przestali płacić ten podatek, uważając go za niesprawiedliwy i karzący. Są sfrustrowani, że przez obciążenie muszą działać w szarej strefie, aby biznes przetrwał.

Główne wydatki budżetu 76-tysięcznego miasta Scranton idą na biurokratów, w tym także na emerytury urzędnicze i inne wydatki socjalne. Ratusz wydaje nawet ponad 10 razy więcej na emerytów i niepełnosprawnych niż inne miasta podobnej wielkości. Aż połowa policjantów na emeryturze i 58 procent strażaków na emeryturze jest zakwalifikowanych jako inwalidzi, co kosztuje podatników miejskich ponad 5,2 mln dolarów rocznie.

Burmistrzem Scranton jest William Courtright z Partii Demokratycznej.

Źródło: www.lp.org

Comments are closed.