Korwin chce unijnych sankcji dla Ukraińców

Prenumerata Najwyższego Czasu!

konferencja-12-09-3Parlament Ukrainy potępił decyzje Senatu i Sejmu RP w sprawie zbrodni wołyńskiej. Uznał, że określenie jej mianem ludobójstwa jest „upolitycznianiem historii” i przekreśla osiągnięcia wieloletniego dialogu historycznego na ten temat.

Europoseł Janusz Korwin-Mikke przypomniał sankcje, jakie Unia Europejska nałożyła na Białoruś m.in. za nieprzestrzeganie demokratycznych zasad.

– Unia Europejska postanowiła, że przedstawicielom białoruskiego reżimu pana Aleksandra Łukaszenki zabroni wjeżdżać na teren Unii, bo są podejrzenia, że fałszowali tam wybory etc. – powiedział Korwin-Mikke.

Eurodeputowani Janusz Korwin-Mikke i Robert Jarosław Iwaszkiewicz próbują przeforsować podobną uchwałę w stosunku do polityków ukraińskich.

– Moim zdaniem pochwalanie ludobójstwa jest czymś gorszym niż ewentualne sfałszowanie wyborów (…). Będziemy starali się przedłożyć wniosek, żeby Parlament [Europejski] zażądał od Komisji Europejskiej, aby te same kroki, które podjęła w stosunku do dygnitarzy reżimu Łukaszenki, podjęła w stosunku do polityków ukraińskich, którzy pochwalają działania Stefana Bandery – mówił europoseł Korwin-Mikke. – To dosyć trudne zadanie. Musimy zebrać sojuszników z siedmiu różnych grup politycznych, ale myślę, że z Bożą pomocą, sobie poradzimy – dodał.

Europoseł Janusz Korwin-Mikke odniósł się do kwestii ewentualnej reakcji przez polskie władze.

– Polski rząd nie powinien nic w tej sprawie robić. Nie ma żadnego powodu, aby polski rząd reagował na to, co robi parlament Ukrainy. Sejm i Senat RP zrobiły rzecz słuszną, parlament ukraiński się wygłupił – uważa Korwin-Mikke.

Źródło: Partia KORWiN

Fot. Partia KORWiN

Zobacz także: Partia KORWiN potępia parlament Ukrainy

Comments are closed.