Chcą aresztowania Gronkiewicz-Waltz!

REKLAMA

logo-oburzeniStowarzyszenie OBURZENI skierowało do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy z PO, wraz z wnioskiem o jej tymczasowe aresztowanie.

Prezydent Warszawy jako funkcjonariuszowi publicznemu zarzucane jest przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązku ze szkodą dla interesu prywatnego lub publicznego (art. 231, par.1 kodeksu karnego) oraz nadużycie zaufania z wyrządzeniem znacznej szkody na majątku (art. 296, par.1 kodeksu karnego). Za pierwsze przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności za drugie – do 5 lat więzienia.

REKLAMA

W uzasadnieniu zawiadomienia czytamy, że „z uwagi na poważny charakter podejrzeń, uprawdopodobnionych przez liczne, konkretne zarzuty podnoszone publicznie, zagrożenie wysoką karą pozbawienia wolności oraz aktualne sprawowanie przez p. Gronkiewicz-Waltz funkcji Prezydenta Miasta, a więc potencjalne zagrożenie możliwą próbą utrudniania śledztwa, składamy wniosek o tymczasowe aresztowanie pani Hanny Gronkiewicz-Waltz do czasu zakończenia ewentualnego śledztwa”.

Na początku września br. stowarzyszenie OBURZENI złożyło wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta Gronkiewicz-Waltz.

REKLAMA