Partia Korwin-Mikkego ma nową nazwę!

W wyniku głosowania podczas kongresu partii KORWiN w Warszawie (ponad 60% poparcia) nazwę ugrupowania zmieniono na Wolność.

„Na Kongresie – pełne zaskoczenie! Wszystko szło zgodnie z przewidywaniami: nowo-stare Prezydium uzyskało absolutorium, malkontenci zaczęli usuwać się z sali, w głosowaniach osobowych nie było większych niespodzianek – i pod koniec zgłosiłem przygotowany wniosek o zmianę nazwy Partii na „Nowa Prawica Rzeczypospolitej Polskiej”… I gdy już miało dojść do głosowania, w którym zgłosiłem neutralność (bo naprawdę nie miałem pojęcia, która nazwa jest lepsza) nieoczekiwanie kol.Tomasz Bethke z Bydgoszczy zgłosił wniosek o zmianę nazwy partii na „WOLNOŚĆ”, Propozycja wygrała z nazwą „Nowa Prawica” i w drugim głosowaniu uzyskała o trzy głosy więcej, niż wymagane 60%! Tak więc nowa nazwa Partii brzmi „WOLNOŚĆ” – a jej skrót… nadal KORWiN. I wilk syty – i owca cała..” – opisał całą sytuację na Facebooku europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Ponadto jak poinformowała partia KORWiN, decyzją członków zgromadzonych na kongresie ugrupowania dotychczasowe prezydium w składzie: prezes Janusz Korwin-Mikke i wiceprezesi: Robert Jarosław Iwaszkiewicz, Przemysław Wipler, Konrad Berkowicz, Robert Anacki i Dawid Lewicki, otrzymało absolutorium, przedłużające kadencję na kolejne pięć lat. Oprócz wyboru prezydium, na kongresie wybrane zostały również składy poszczególnych organów partii, w tym: Sądu Partyjnego, Komisji Rewizyjnej, Zarządu Krajowego i Rady Krajowej.