REKLAMA

– Widzimy bardzo duży niepokojący poziom kontynuacji w stosunku do poprzednich rządów. To było bardzo dobrze widać w minionym tygodniu na debacie budżetowej, tzn. mamy do czynienia z budżetem pełnej kontynuacji. Nadal rekordowe zadłużenie, nadal olbrzymie marnotrawstwo środków publicznych, pieniędzy obywateli i kolejne podwyżki podatków. To jest to samo co robiła PO przez 8 lat – powiedział w Jedynce Polskiego Radia poseł Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz’15.

Jego zdaniem PO prowadziła politykę neokolonialną, widząc patrona w Niemcach i Francuzach, a jako nowego kolonizatora PiS postrzega Amerykanów.

REKLAMA

– A ja bym chciał, żebyśmy prowadzili podmiotową polską politykę – podkreślił wicemarszałek Tyszka.

W podobnym tonie Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15, zauważa, że takie inwestycje, jak Mercedesa w Jaworze utrzymują kolonialny status Polski, bo w ten sposób wykorzystuje się Polaków jako tanią siłę roboczą.

– Jeżeli inwestorów niemieckich zwalnia się z płacenia podatków na okresy nawet 10-letnie, to dlaczego nas, Polaków, się nie zwalnia?! – spytał w TVP Info poseł Jakubiak, dodając, że specjalne strefy ekonomiczne nie przynoszą niczego poza tym, że wykorzystuje się tanią siłę roboczą i utrzymuje się układ polityczny Polski jako kolonii. – To my mamy mieć w naszym kraju dobrze, a nie Niemcy – dodał.

Fot. pixabay.com

Zobacz także: 80 milionów dla Mercedesa!

REKLAMA