Wielka Konferencja Prawicy. Korwin, Kukiz, Braun, Ziemkiewicz, Michalkiewicz, Bernstein…

fot. PAP/Marcin Obara
Prenumerata NCZ! z prezentem

Spływają do mnie pytania dotyczące programu zbliżającej się Wielkiej Konferencji Prawicy. Choć więc jej program publikujemy od kilku tygodni, krótko przedstawię najważniejsze punkty.

W sobotę zaczniemy o godz. 11.00 od mojej prezentacji na temat filmu „Rozstrzelać Polaków”, nad którym pracuję od kilku miesięcy. Zdradzę kulisy tej produkcji, pokażę część zrobionych już zdjęć oraz pozyskane zdjęcia archiwalne. Opowiem o tym, jak robi się film historyczny w polskich warunkach, bo – jak sami Państwo się przekonają – to prawdziwa jazda bez trzymanki.

O 12.00 zapraszam na doroczne wręczenie nagrody Magister PAFERE, którą otrzyma autor najlepszej pracy magisterskiej o wolnorynkowym charakterze.

O 14.00 wystąpi Grzegorz Braun, który przedstawi nam swój pogląd na aktualną sytuację w kraju oraz prognozy co do jej rozwoju. Oczywiście liczymy na burzliwą dyskusję.

O 16.00 swoją pracę w unioparlamencie oraz plany działalności swojej partii zaprezentuje Janusz Korwin-Mikke.

O 17.00 wystąpi z kolei Paweł Kukiz, który przedstawi działalność i zamierzenia ruchu Kukiz’15. Pierwotnie planowaliśmy debatę JKM-a z Pawłem Kukizem, ale w wyniku działania klasycznego „głuchego telefonu” chyba do niej nie dojdzie. A może jednak dojdzie?

W niedzielę startujemy wcześniej – o 10.00. Pierwszym mówcą będzie Andrew Bernstein z Ayn Rand Institute, który opowie nam o największych bohaterach kapitalizmu. Uwaga: wykład w języku angielskim bez tłumaczenia.

O 11.30 zaprezentujemy blok libertariański: „Libertarianizm, anarchokapitalizm czy obiektywizm”. Wystąpią m.in. Tomasz Kołodziejczyk, Jakub Wozinski i inni.

O 12.30 pojawi się Rafał A. Ziemkiewicz, który przedstawi projekt polityczny o nazwie Endecja oraz oczywiście opowie o swojej filipice skierowanej przeciwko Józefowi Piłsudskiemu.

O 14.00 hit dnia, czyli wspólny występ Stanisława Michalkiewicza i Mariana Miszalskiego, którzy zajmą się swoimi ulubionymi tematami – chyba nie muszę wyjaśniać dokładnie jakimi…

O 15.00 z kolei wręczona zostanie druga już nagroda dla Prawicowej Książki Roku i nasza impreza przejdzie do historii.

Równocześnie z Konferencją w sobotę od 10.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 16.00 będą trwały I Targi Książki Targi Prawicowej, podczas których wydawnictwa z prawej strony będą prezentowały swoje najnowsze dokonania. W kuluarach znajdzie się też stoisko z napojami.

Wstęp na wszystkie wykłady jest oczywiście wolny. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam. Impreza organizowana jest z pieniędzy Fundacji Najwyższy CZAS!, która z kolei funkcjonuje z funduszy uzyskanych z Państwa 1 proc. (szczegóły tutaj) wpłaconego w zeszłym roku. Tradycyjnie proszę o wpłaty także w tym roku, zwłaszcza że oprócz rozwijającej się konferencji chcemy intensywnie rozwijać portal wolnosc24.pl.

Do zobaczenia już w najbliższy weekend w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy warszawskim Krakowskim Przedmieściu!

FACEBOOK: KARTA WYDARZENIA

Comments are closed.