Aborcjoniści wystąpią na konferencji w Watykanie. Będą mówić o „kontroli populacji i zmianach klimatycznych”

Źródło: Wikimedia
REKLAMA

Michelle Bachelet socjalistka i prezydent Chile, która pomagała w zalegalizowaniu aborcji, a teraz chce uznania „małżeństw” homoseksualnych, będzie jednym z kilku zwolenników aborcji, którzy wystąpią na konferencji w Watykanie poświęconej zmianom klimatycznym i kontroli populacji. 

Michelle Bachelet wprowadziła w Chile proaborcyjne prawo uznane przez tamtejszy Sąd Najwyższy za konstytucyjne. W dniu zalegalizowania aborcji prezydent obiecała też wprowadzenie „małżeństw” homoseksualnych.

REKLAMA

Teraz została zaproszona do Watykanu, by wygłosić przemówienie na forum Pontyfikalnej Akademii Nauk podczas konferencji „Zdrowie Ludzkie, Zdrowie Planety i Nasza Odpowiedzialność: zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie środowiska i zdrowie”.

Zobacz też:  Wenezuelski tyran zwołuje pospolite ruszenie. To już ostatnia deska ratunku

Przemówienie Bachelet będzie zatytułowane „Globalne przywództwo, sesja I: Wezwanie Do Działania”. Oprócz Bachelet wystąpią: John Schellnhuber działacz na rzecz rządu światowego i ideolog zmian klimatycznych, Jerry Brown gubernator Kalifornii, który wspiera zajmującą się aborcjami organizację Planned Parenthood oraz zwolennicy ograniczenia populacji ludzkiej – Partha Dasgupta i Peter Raven.

Na konferencji wystąpi również abp. Marcelo Sanchez Sorondo, który przewodzi Pontyfikalnej Akademii Nauk. Będzie to już druga w tym roku konferencja poświęcona kontroli urodzeń gromadząca uczestników, którzy sprzeciwiają się nauczaniu Kościoła Katolickiego w sprawie życia.

Proaborcyjni działacze mają nadzieję, że zalegalizowanie aborcji w Chile wywoła efekt domina w sześciu krajach Ameryki Południowej i Karaibów, w których zabijanie nienarodzonych dzieci jest nadal zabronione.

Zobacz też: Lawinowo rośnie liczba rozwodów w Arabii Saudyjskiego. Rozstają się nawet za to, że kobieta szła przed mężczyzną, a nie za nim

REKLAMA