Lawinowo rośnie liczba rozwodów w Arabii Saudyjskiego. Rozstają się nawet za to, że kobieta szła przed mężczyzną, a nie za nim

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. flickr.com
REKLAMA

Powody rozwodów w krajach arabskich bywają rozmaite. W jednym przypadku rozwód umotywowano tym, że kobieta zapomniała jednej z części obiadu, podczas wystawnej kolacji organizowanej przez jej męża.

W Arabii Saudyjskiej panuje silne zaniepokojone z powodu szybko rosnącej liczby rozwodów, które są motywowane błahymi powodami.

REKLAMA

Tym razem mężczyzna miał dawać kobiecie upomnienia, żeby ta szła za nim. Jednak ta nie zwracała uwagi na jego polecenia.

Czytaj także: Muzułmański duchowny nawoływał do zniszczenia Szwajcarów, a ci mu płacili. Za swe modły o zagładę dostał ponad 600 tys. dolarów pomocy socjalnej

Wcześniej udzielony rozwód umotywowano tym, że kobieta zapomniała jednej z części obiadu, podczas wystawnej kolacji organizowanej przez jej męża. Oskarżona mówiła w trakcie zeznań, że mąż oskarżył ją o stworzenie kłopotliwej sytuacji, już po wyjściu gości.

W innym przypadku mąż rozstał się z żoną przez kłótnie na temat noszenia bransoletek w czasie podróży poślubnej.

Według danych statystycznych liczba rozwodów wzrosła zdecydowanie w ciągu ostatnich dwóch lat. Zdaniem ekspertów przyczyny rozwodów są w dużej mierze błahe.

REKLAMA