Włoska policja poszukuje murzynów islamistów sprawców brutalnego gwałtu na Polce. Ich kolejną ofiarą był transseksualista z Peru

Włoska policja fot Facebook Polizia di Stato
REKLAMA

Włoska policja poszukuje czterech sprawców brutalnego ataku na dwoje polskich turystów na plaży w Rimini, gdzie 26-letnia kobieta została zgwałcona, a jej mąż pobity. O napadzie na Polaków jako „bestialskim” i „nieludzkim” pisze w niedzielę włoska prasa.

Jak podkreślają gazety, z pierwszych ustaleń na podstawie relacji ofiar wynika, że napastnikami byli prawdopodobnie młodzi cudzoziemcy. Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę.

REKLAMA

Dziennik „Corriere della Sera” pisze, że sprawcy mogą pochodzić z północnej Afryki.

Zobacz też: Włochy: Polka brutalnie zgwałcona przez imigrantów. Jej mąż dotkliwie pobity. Policja szuka czterech afrykańczyków

Policja ma pewność co do tego, że to wyjątkowa brutalna grupa, która jak wszystko na to wskazuje, była pod wpływem narkotyków i alkoholu. Okazało się, że po napaści na turystów z Polski zaatakowała następnie także transseksualistę z Peru. Rannego porzucili przy drodze.

Dziennik „La Repubblica” podaje, że wycieczka Polaków, z którą przyjechała młoda para turystów, odjechała już do kraju.

Pobity mężczyzna został wypisany ze szpitala i złoży zeznania.

Czytaj więcej: Dom publiczny dla zoofilów. Obrzydliwy projekt powstaje w Kopenhadze

Pozostała tam jego ranna żona, która jest w stanie szoku. Zgodnie z zasadami postępowania w przypadku gwałtu, kobieta otrzymuje także wsparcie psychologiczne.

Włoskie media przytaczają słowa szefa policji z Rimini Maurizio Improty, który powiedział o sprawcach napadu: „Działali z nieludzką przemocą”. „Mam nadzieję, że teraz ich spotka koszmar”- dodał.

Lokalna policja powołała specjalną grupę, zajmującą się tym przypadkiem.

Z ofiarami napadu spotkał się w szpitalu przedstawiciel władz miasta, który zaoferował im wszelką pomoc i wsparcie – informuje agencja prasowa Ansa.

(PAP)

REKLAMA