Absurd goni absurd. Sejm przyjął „kretyńską ustawę”. Tylko czterech posłów było przeciwko

sejm głosowania ustawy uchwały
Kancelaria Sejmu podczas głosowania. / fot. flickr.com

Tak absurdalnego prawa już dawno w Polsce nie uchwalono. Poseł Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy nazwał tę ustawę „kretyństwem”.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie będą mogły korzystać z solariów – przewiduje ustawa, którą w piątek uchwalił Sejm.

Za głosowało 428 posłów, przeciw było czterech, osiem osób wstrzymało się do głosu. To oznacza, że za było ponad 90 procent głosujących, ustawa przeszła wspólnymi siłami wszystkich klubów parlamentarnych.

Czytaj także: Sejm przyjął projekt ustawy zaproponowanej przez Kukiz 15. Ma ona ograniczyć zatrudnienie w administracji publicznej

Oczywiście jej uzasadnienie jest bardzo szczytne. Ustawa ma chronić zdrowie Polaków przed szkodliwym działaniem sztucznego promieniowania ultrafioletowego. Nikt tak nie „dba” o nasze zdrowie jak politycy – zakaz sprzedaży drożdżówek w sklepikach szkolnych, zakaz palenia papierosów w prywatnych lokalach z otwartym dostępem, zakaz korzystania z solariów – skomentował Jakub Kulesza z Kukiz’15.

To z tego ugrupowania pochodziło większość rozsądnych posłów, ale też jedynie trzech na 28 głosujących. Do tego grona zaliczamy posłów Stanisława Tyszkę, Jacka Wilka i Jakuba Kuleszę, dodatkowo przeciwko był jeden poseł Nowoczesnej.

Sejm przyjął ustawę zakazująca korzystania z solariów przez nieletnich. Tylko 4 posłów było przeciw temu kretyństwu. Kiedy zakaz plażowania? – napisał ironicznie na Twitterze poseł Jacek Wilk.

Lewica powinna zrozumieć, że państwo opiekuńcze prowadzi do tak zwalczanego przez lewicę faszyzmu. Nie ma wolności osobistej bez wolności gospodarczej. I na odwrót – dodaje poseł Jakub Kulesza.

Warto przeczytać: Dr Mentzen powiedział kilka słów prawdy szeregowym posłom Kukiza. „Nie są nawet w stanie złożyć nam żadnej propozycji. Wolność i Kukiz’15 to wrogowie” [WIDEO]

Głos w tej sprawie zabrał także Sławomir Mentzen z Wolności: Jeżeli przyjmiemy, że państwo dla naszego dobra czy stanu zdrowia może nas wychowywać, zakazywać nam pewnych czynności i nakazywać nam inne, to wejdziemy na drogę, która nieuchronnie prowadzi do totalitaryzmu (…) Każdy człowiek ma wolną wolę i własną hierarchię wartości (…)  Nie mam wątpliwości, że korzystanie z solarium nie jest dla zdrowia dzieci i dorosłych korzystne. Szkodzi, tak jak szkodzi żywienie dziecka w McDonald’s, napoje gazowane, energetyki, długotrwałe oglądanie telewizji, brak aktywności fizycznej, zakładanie zbyt wielu warstw ubrań oraz prenumerowanie Gazety Wyborczej.

Jednak państwo tych wszystkich rzeczy dzieciom nie zabrania. Dlaczego? Bo wychowywanie dziecka jest zadaniem rodziców a nie państwa. Logiczną konsekwencją zakazu korzystania z solarium jest zakaz opalania się na plaży, picia Coca-Coli i jedzenia lodów podczas choroby gardła.

Z inicjatywą dotyczącą zakazu korzystania z solariów przez niepełnoletnich wystąpił prezydent Andrzej Duda, który skierował do Sejmu projekt ustawy.

Źródła: Facebook/Twitter/PAP

Comments are closed.