PILNE! Zatrzymano drugiego podejrzanego o zamach w Londynie

Bomba w londyńskim metrze na szczęście nie eksplodowała. fot. twitter
Bomba w londyńskim metrze na szczęście nie eksplodowała. fot. twitter

Londyńska policja metropolitalna poinformowała w niedzielę, że w związku z zamachem na stołeczne metro aresztowana została druga osoba, 21-letni mężczyzna. Aresztowania dokonano w sobotę wieczorem, w gminie Hounslow, w zachodnim Londynie – podano w komunikacie.

Mężczyzna, podejrzewany o terroryzm, został przewieziony na komisariat. Nie podano więcej szczegółów.

Zobacz też: Rosjanie zbombardowali sojuszników USA. Pentagon: „Rosjanie wiedzieli gdzie uderzą ich pociski”

W ramach śledztwa wokół piątkowego ataku, w którym rany odniosło ok. 30 osób, w sobotę w Dover, na południu Anglii, zatrzymano 18-latka. Policja informowała, że wciąż jest na etapie ustalania, ile osób było odpowiedzialnych za zamach. Podczas przeszukania w Dover znaleziono pewną liczbę przedmiotów, które mogą okazać się pomocne w śledztwie – podano.

Służby analizują obecnie nagrania z wagonu metra, w którym w piątek doszło do częściowej detonacji ładunku wybuchowego domowej roboty, oraz badają szczątki tego urządzenia. Z nagrań tych wynika, że ładunek umieszczony był w wiadrze, z którego wystawały przewody, a całość była schowana w plastikowej torbie. Zdaniem ekspertów ofiar byłoby więcej, gdyby nastąpiła pełna detonacja ładunku.(PAP)

Zobacz też: Co się stanie jeżeli Korea Północna odpali rakietę balistyczną w kierunku USA? 5 kroków do wojny nuklearnej