Przemówienie Andrzeja Dudy na forum ONZ. Prezydent popiera socjalizm i walkę ze zmianą klimatu

Prezydent Duda ONZ
Andrzej Duda (Prezydent Polski) przemawia na forum ONZ. / fot. Prt Sc TVN24
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Andrzej Duda przemawiał na forum ONZ. Oprócz Prezydenta Polski, w skład delegacji naszego kraju wchodzili Krzysztof Szczerski, Jan Szyszko i Witold Waszczykowski.

Zbyt wiele poświęcaliśmy modelom społecznym i ekonomicznym, zapominając, że polityka to po prostu sprawy ludzkie – powiedział Andrzej Duda.

Fundamentem rozwoju ekonomicznego jest pojęcie godności ludzkiej – dodawał. I tłumaczył, że musimy myśleć o ratowaniu ludzkiego życia.

Przyjęta przez rząd Polski w lutym strategia na rzecz zrównoważonego rozwoju ma spowodować, że nikt nie pozostanie wykluczony – mówił Andrzej Duda.

Tak z całą pewnością nie będzie, jako, że strategia ta to dokument potwierdzający plany odbudowy sanacji przez PiS i budowy w Polsce socjalizmu, a ten zawsze kończy się równością, tzn. równym podziałem biedy.

Prezydent RP podkreślał także, że Polska angażuje się w udzielanie pomocy humanitarnej.

Andrzej Duda dodawał także, że zmiany klimatu dają się we znaki wszystkim krajom. Polska, jego zdaniem, walczy z nimi, a ma walczyć jeszcze bardziej.

Zobacz także: Tego nikt się nie spodziewał. Trump chwali Polskę na forum ONZ. Rząd pieje z zachwytu, a opozycja jest bezradna