[TYLKO U NAS] Jacek Wilk o sytuacji na prawicy i nowych partiach „wolnościowych”. „Działania są tutaj zupełnie absurdalne” [VIDEO]

Jacek Wilk. / Źródło: YouTube
Jacek Wilk. / Źródło: YouTube

Jacek Wilk w najnowszym wywiadzie dla wolnosc24.pl odniósł się do obecnej sytuacji na prawicy i nowych partii, które się tworzą lub ewoluują z innych. Mowa tu m.in. o „Republikanach” czy kolejnej formacji Jarosława Gowina.

Dowiadujemy się, że ma partia Gowina ma zmienić nazwę, a przy tym ma wchodzić w skład innej partii. Działania są tutaj zupełnie absurdalne – powiedział poseł Wilk.

Na pewno nie ma tu zadania zwiększenia ilości wolnościowych bytów, tylko przejęcie części struktur organizacji, które jeszcze wykazują jakąkolwiek samodzielność. Przejęcia ich do Prawa i Sprawiedliwości – dodawał.

Zdaniem Jacka Wilka pomysł by wejść do innego ugrupowania i tworzyć w nim koło wolnorynkowe nie uda się, takie rozwiązania były już testowane i zakończyły się kompletną klapą.

Nie tędy droga, to jest złudna ścieżka. Uznawanie, że wchodzenie do środka jakiejś struktury, która jest nam wroga ideowo i próba jej nawrócenia na naszą modłę jest skuteczna, tego typu filozofia poniosła klęskę – tłumaczył poseł Kukiz’15.

Jacek Wilk odniósł się też do słów JKM, który powiedział, że jego współpracownicy odeszli do Gowina za „jedynki i możliwość pukania laseczek”.

To pokazuje pewien folklor, do jakich sytuacji może dochodzić, jeżeli faktycznie takie argumenty były, że tego typu argumentacja może być na niektórych skuteczna – mówił Wilk.

Warto przeczytać: Poseł Wilk: Naszą polityką rządzą trzy tradycje na „s”. Aż się prosi, żeby obecną sytuację porównać do tej z PRL-u [VIDEO]