Największa operacja policyjna w dziejach Ameryki Południowej. Brazylia rozbija międzynarodową siatkę pedofili

Źródło: formacjasgo.pl
REKLAMA

Ponad tysiąc agentów i policjantów przeprowadziło w Brazylii największą w Ameryce Południowej akcję przeciwko międzynarodowej siatce pedofili. Ponad 100 osób zostało aresztowanych.

Do akcji doszło aż w 24 z 27 brazylijskich stanów. Agenci zanim zorganizowali obławę przez pół roku przeanalizowali ponad 150 tysięcy stron internetowych i dokumentów – informuje brazylijski wywiad.

REKLAMA

W piątek do akcji przystąpiło ponad 1000 agentów i policjantów, którzy uderzyli w siatkę pedofilską w całej Brazylii w tym samym momencie. Ocenia się, iż była to największa policyjna operacja w Ameryce Południowej. Aresztowano ponad 100 osób.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Akcja ta była możliwa dzięki międzynarodowej współpracy – powiedział brazylijski minister sprawiedliwości Torquato Jardim. – Współpracowano ze Stanami Zjednoczonymi i kilkoma krajami Europy w tym z Hiszpanią i Wielką Brytanią.

Akcja jeszcze się nie zakończyła. Za 178 osobami wystosowano listy gończe. Liczba ta prawdopodobnie się powiększy, gdyż odkrywane są kolejne ogniwa pedofilskiej siatki.

Zobacz też: Hiszpańska policja ostro wzięła się za brytyjskich turystów. „Oszustwa na masową skalę”. Narazili znane kurorty na ogromne straty

Jak twierdzi Jardim w skład siatki wchodziły nie tylko pojedyncze osoby, ale też zorganizowane grupy przestępcze. Minister sprawiedliwości powiedział jednak, że władze nie będą na razie ujawniały żadnych szczegółów akcji, gdyż operacja jeszcze się nie zakończyła.

Bardzo rozbudowane i złożone połączenia w internecie, brak granic w świecie wirtualnym, wszystko to, stanowi bardzo dobre środowisko dla takich przestępców – napisał w oświadczeniu minister sprawiedliwości

Akcja została prawdopodobnie skoordynowano z rządem amerykańskim. W czwartek federalni agenci i policja przeprowadziły operację na podobną skalę w Stanach Zjednoczonych.

Z rąk handlarzy ludźmi uwolniono ponad 80 dzieci, z których wiele zmuszanych było do prostytucji i brania udziału w produkcji pornografii. Aresztowano też ponad 100 osób.

Zobacz też: Spektakularna akcja. Uratowali z rąk zwyrodnialców kilkadziesiąt dzieci. Wśród nich nawet 3-miesięczne maluchy dla pedofilii [VIDEO]

REKLAMA