Tragiczny wypadek w pomorskim. Szynobus zderzył się ze śmieciarką. Wielu rannych

karetka-ambulans_zatrucie_psychotropy
zdj. ilustr.

W województwie pomorskim doszło do ciężkiego wypadku. W stojącą na niestrzeżonym przejedzie kolejowym śmieciarkę uderzył przewożący pasażerów szynobus. W wyniku zderzenia 14 osób zostało rannych w tym 4 ciężko.

Uderzenie było na tyle silne, że szynobus wypadł z torów przewracając się na bok. Według wstępnych ustaleń miejscowej policji wynika, że poszkodowanych jest 14 osób: 11 jadących w szynobusie oraz 3, które znajdowały się w śmieciarce. Pogotowie udzieliło pomocy wszystkim ofiarom.

PRZECZYTAJ: Co to za szaleniec! Nagle zepchnął kobietę na tory stacji kolejowej. Nic nie mogła zrobić [VIDEO]

Większość ofiar wypadku odniosła wyłącznie lekkie obrażenia w postaci siniaków i zadrapań. Dokładny stan ciężko rannej nie został podany do publicznej wiadomości.

Początkowe informacje mówiło o 20 rannych. W oświadczeniu policja nie przedstawiła domniemanych powodów wypadku.

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczne sceny z zatrzymania szaleńca nożownika ze Stalowej Woli. Nikt się z nim nie patyczkował [WIDEO]

Wypadek, do którego doszło o 13.25, był na tyle poważny, że na miejscu znalazło się aż osiem zastępów straży pożarnej. Policja poprosiła o wsparcie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował, że ruch kolejowy na trasie Chojnice-Piła został zatrzymany. Wprowadzono zastępczą komunikację dla podróżujących. Pasażerowie mają być również informowani o wszystkich zmianach dotyczących rozkładu oraz ruchu pociągów.

W celu wyjaśnienia zdarzenia ma zostać powołana specjalna komisja.

Źródło: PAP


Zobacz też: Szokujące nagranie. Jako ona to przeżyła? Piorun trafia w parasolkę trzymaną przez dziecko [VIDEO]

Zobacz też: Takiego karnego jeszcze nie widzieliście! Bramkarz zdecydowanie za wcześnie cieszył się z jego obrony [WIDEO]