ISIS chce zamordować gwiazdę? Państwo Islamskie zdradziło cel kolejnego ataku. Propagandowe plakaty są już w sieci

Leo Messi na plakacie ISIS. Źródło: Faebook
REKLAMA

ISIS chce zamordować gwiazdę piłki nożnej? W sieci pojawiły się plakat z dżihadystą patrzącym na stadion i płaczący krwią  Leo Messim. To mogą być wskazówki co może stać się celem kolejnych zamachów. 

Jest to wyraźny sygnał, że terroryści biorą za cel Mistrzostwa Świata w Rosji. Mundial rozgrywany będzie w 2018 roku w 11 różnych miastach. Taka impreza za każdym razem mobilizuje do przyjazdu setki tysięcy kibiców z całego świata. I taka duża grupa ludzi w jednym miejscu powoduje oczywiste zagrożenie zamachami.

REKLAMA

Czytaj też: Dekomunizacja według Sosnowca. Chcą przemianować rondo Gierka na Trumpa. Radni są przeciw

Jak czytamy w Daily Mail Plakatom towarzyszyło przerażające przesłanie. „Niedługo terror ogarnie świat”, „kara za wasze ataki będzie wymierzona na waszej ziemi” czy „niedługo ogień mudżahedinów was spali, tylko poczekajcie„. To tylko niektóre z haseł rozsyłanych przez ISIS, które odnalazła organizacja SITE, monitorująca zachowanie terrorystów w sieci.

Tylko do Petersburga przyjadą dziesiątki tysięcy kibiców. To tam odbędzie się m.in. pierwszy półfinał turnieju, a także mecz o 3. miejsce mistrzostw.

Przypomnijmy, że w Petersburgu w kwietniu w zamachu terrorystycznym w metrze zginęło 14 osób. ISIS przyznało się do jego organizacji. Miała to być zemsta za naloty Rosjan w Syrii.

Jak podaje brytyjski portal nie są to pierwsze groźby ISIS skierowane w kierunku piłkarskiego Mundialu w Rosji.

Dżihadyści tydzień temu rozsyłali zdjęcia, które wskazywały, że celem ich kolejnych zamachów będzie Donald Trump lub Władimir Putin.

Już wtedy eksperci ostrzegali, że nawiązanie do Władimira Putina wskazuje na zagrożenie zamachami podczas Mistrzostw Świata.

Eksperci twierdzą, że te groźby to prawdopodobnie odpowiedź na porażki, jakie ISIS ponosi ostatnio w Syrii.

Państwo islamskie poniosło klęskę w mieście Rakki i zostało z niego przepędzone.  Pamiętajmy, że od 2014 r. była to samozwańczą stolica ISIS w Syrii oraz centrum planowania operacji terrorystycznych za granicą.

Przeczytaj też: Uwaga! Ostrzeżenie dla smartfonów z Androidem. „Celem przestępców jest przejęcie pełnej kontroli nad telefonem użytkownika”

Źródło: Daily Mail/ wp.pl/ Wolność24

REKLAMA